Samozmywające się naczynia

Koniec z kłótniami o to, kto w związku zmyje naczynia! Fantastyczne rozwiązanie również dla kawalerów. Idealna zastawa jeśli organizujesz imprezę w domu, np. Sylwestra. Niestety nie zdobędziesz ich na najbliższą domówkę, bo prezentowane naczynia są prototypami. Ale wszytko działa jak powinno, a produkcja masowa, to kwestia czasu.
samozmywające naczynia


Samozmywająca się zastawa zrobiona jest z celulozy pokrytej woskiem połączonym z dwutlenkiem węgla, do której nie przywiera ani brud, ani woda. To oznacza, że stworzone przez Szwedów naczynia wystarczy opłukać wodą, by móc je wstawić do szafki, bądź podać na nich kolejne danie.

belka_zobacz-polecana-galer.jpg

Czyżby był to koniec wojen małżeńskich o to, kto zmywa po obiedzie? Póki co pary muszą jeszcze trochę wytrzymać i uzbroić się w cierpliwość lub w zmywarkę do naczyń. Choć w drugim przypadku mogą występować kłótnie o wyjęcie zastawy z maszyny po zakończonym czyszczeniu. Jeszcze nie ustalono daty masowej produkcji, ale prototypy spełniają swoje role, więc  zapewne chodzi o pozyskanie inwestorów.

samozmywające naczynia

Materiały, z których wykonano zastawę są bardzo lekkie, ale i wytrzymałe. Celuloza spryskana specjalnym woskiem jest twardsza niż porcelana. Za projektem stoją firmy: Innventia (baza naczyń), KTH Royal Institute of Technology in Stockholm (pokrycie) oraz Tomorrow Machine (kształt i wygląd).

Dodał(a): carlo Wtorek 31.12.2013