Runcible - okrągły antysmartfon w cenie iPhone`a 6

Najdziwniejszy smartfon świata jest tak naprawdę antysmartfonem. Nigdy nie zadzwoni, nie włączy budzika, nie powiadomi Cię o nowych wiadomościach, like`ach z Facebooka czy followersach z Instagrama. Ale będzie miał sporo funkcji.
runcible.jpg

Idea spokojniejszego świata, w którym nikt nie zawraca Ci gitary, przyświecała twórcom Runcible – urządzenia, jakiego dotąd nie było. Jest to telefon z funkcjami smartfona, ale będący totalnym oportunistą. Nie pokaże, że ktoś do Ciebie dzwonił i nie wyświetli żadnych powiadomień – przez cały dzień nie będzie Ci przeszkadzał. Nie ma zresztą wbudowanego głośnika czy mikrofonu. Żeby porozmawiać przez niego, musisz podpiąć zestaw słuchawkowy. Sam zdecydujesz, kiedy chcesz z niego skorzystać i w jaki sposób.

Innowacyjny jest też kształt Runcible. Koło ma przypominać zegarki kieszonkowe, jakie nosili nasi pradziadkowie lub pudernice naszych prababć. Obudowy mają też oryginalny design. Zmyślne faktury naniesione będą na drewno, ceramikę, miedź, cynę, mosiądz i inne nietypowe materiały.Przeciwstawianie się trendom ma polegać jedynie na odcięciu Cię od świata w jedną stronę – Ty nie będziesz nękany nowymi powiadomieniami, bo już w drugą stronę, Runcible będzie Twoim oknem na świat. Obsługuje technologie LTE, WiFi, Bluetooth, więc możesz komunikować się z innymi urządzeniami czy z Internetem.

Ma również aparat, który z upływem czasu będzie można wymienić (tak jak inne podzespoły) na nowszy, o wyższej rozdzielczości. Co ciekawe – będzie robił okrągłe zdjęcia. Sprzęt obsługiwać będzie system operacyjny Firefox. Żeby jednak nie stał się klasycznym smart fonem, zablokowano możliwość instalowania aplikacji. To tak żebyś nie tracił za dużo czasu na cyfrowy świat.

Cena Runcible w USA ma się kształtować na poziomie ceny iPhone`a 6, czyli około 2300 złotych.


Dodał(a): Paweł Janusz Czwartek 30.04.2015