Ruch ANTY-5G znów atakuje. Padły kolejne maszty

Koronawirus nie jest w stanie zatrzymać ich w domu. Wyznawcy teorii spiskowych myślą, że wiedzą najlepiej, co jest przyczyną szerzenia się pandemii. W kolejnych trzech krajach zorganizowali zamachy na nadajniki telekomunikacyjne.
upadły maszt.png
Niedawno pisaliśmy o tym, że nadajniki 5G w Wielkiej Brytanii stały się obiektem ataków ze strony wyznawców teorii spiskowych. Teraz przeciwnicy technologii rozszerzyli swoją działalność na inne kraje. W sumie doszło już do kilkunastu ataków.

Część z nich miała miejsce w Holandii. Tam sabotażyści przynajmniej czterokrotnie próbowali zdewastować stacje bazowe – donosi dziennik De Telegraaf. Prawie we wszystkich przypadkach dochodziło do prób podpalenia. Na jednym z miejsc postanowiono namalowane sprayem hasło anty 5G. Do podobnych incydentów doszło też we Włoszech.

Według aktywistów promieniowanie z anten jest szkodliwe dla zdrowia i środowiska. Niektórzy teoretycy konspiracji sugerują również, że istnieje związek między 5G a koronawirusem. Holenderski minister sprawiedliwości Ferd Grapperhaus nazwał palenie wież komórkowych – „atakiem na służby ratunkowe, a tym samym na społeczeństwo”. W końcu nadajniki służą do komunikowania się w sytuacjach kryzysowych.

ZOBACZ WIDEO:
tuck 5G.png

Sonda

Koronawirus a 5G


Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji wydała oświadczenie w sprawie przeciwników sieci 5G: “Teorie o tym, że objawy osób zakażonych wirusem to efekt działania szkodliwego promieniowania elektromagnetycznego są nieprawdziwe i mają na celu jedynie szerzenie dezinformacji w społeczeństwie. Żadne rzetelne badania naukowe nie wskazują na powiązania promieniowania niejonizującego, emitowanego przez systemy telefonii komórkowej, z powstawaniem nowotworów i innych chorób”.

Natomiast władze Youtube’a zapowiedziały, że wszelkie treści łączące rozprzestrzenianie się COVID-19 z technologią 5G zostaną usunięte z zasobów serwisu. Platforma ogłosiła również, że filmy przedstawiające teorie spiskowe dotyczące kwestii nowych technologii będą traktowane jako „treści na pograniczu” i nie będą się pojawiały w polecanych filmach. Ma to ograniczyć ich wyświetlanie do 70%.


Dodał(a): Konrad Siwik / dailymotion Wtorek 14.04.2020