Rozwiń żagle: Chorwacja dla aktywnych mężczyzn

Chcesz spędzić wakacje nad morzem, lecz leniuchowanie na plaży nie leży w twojej naturze? Chcesz ze znajomymi przeżyć męską przygodę i sprawdzić się w nowych dyscyplinach sportu? Chorwackie wybrzeże może się okazać dla ciebie doskonałym miejscem na wakacje.
chorwacja-edom-srodek.jpg

Sporty wodne: gdzie znajdziesz najlepsze warunki do nurkowania?
Dzięki licznym ośrodkom sportów wodnych oraz ukrytym na dnie Adriatyku skarbom, nurkowanie staje się dyscypliną coraz bardziej popularną na chorwackich wybrzeżach. Choć Dalmacja i jej wyspy dają nurkom wiele możliwości, największym uznaniem w ich oczach cieszy się Istria. Możesz tu skorzystać z oferty wynajmu sprzętu i wziąć udział w podwodnych wyprawach zorganizowanych. Jeśli posiadasz własny sprzęt, masz doświadczenie i uzyskasz niezbędne zezwolenie na nurkowanie, możesz samodzielnie organizować podwodne wyprawy. Pomoże ci w tym szeroka oferta wakacyjnych domów i mieszkań na chorwackich wybrzeżach. Dzięki stronie edom.pl znajdziesz tutaj wiele wygodnych i tanich kwater, które pozwolą i na komfortowy wypoczynek, i na bezpieczne przechowywanie sprzętu.

Na co mogą tu liczyć amatorzy podwodnych przygód? Atrakcji jest wiele. Wrak promu morskiego Baron Gautsch to jedna z najciekawszych propozycji dla tych, którzy chcą przeżyć ciekawą przygodę pod wodą. Jaskinia na wysepce Banjol i rafa Porer są z kolei doskonałymi miejscami dla mniej zaawansowanych nurków, którzy postanowili spędzić urlop właśnie na Istrii.

chorwacja-edom-otw.jpg
Chorwacja dla żeglarzy: nowe spojrzenie na Wyspy Dalmatyńskie
O ile Istria sprzyja głównie amatorom nurkowania, to Wyspy Dalmatyńskie stały się rajem dla żeglarzy. Ciekawe szlaki wodne oraz liczne mariny pozwalają na podziwianie Wysp Dalmatyńskich z pokładu jachtu. Można je bez problemu wynająć w miejscowych ośrodkach sportów wodnych. Opcją dla mniej zaawansowanych jest z kolei udział w wycieczkowych rejsach, którymi kuszą lokalni organizatorzy turystyki. W ten sposób można połączyć morską przygodę z wypoczynkiem w jednym z tak wielu kurortów na terenie Dalmacji lub jej wyspach.

Świetne zagospodarowanie na terenie chorwackich wybrzeży sprawia, że można tu skorzystać nie tylko z komfortowo urządzonych kwater wakacyjnych, ale i z szerokiej oferty uprawiania sportów wodnych. Dla aktywnych mężczyzn, marzących o morskich przygodach, jest to doskonały kierunek wakacyjnych podróży.


Dodał(a): ckm.pl / mat. prasowe Środa 02.04.2014