Rozdają szczepionki na Facebooku. Wystarczy napisać

Jeszcze do niedawna w sieci można było znaleźć pełno żartów o tym, że terminy szczepień będą zbieżne z terminami do specjalistów na NFZ – cokolwiek byśmy nie zrobili, trochę sobie poczekamy. Sytuacja zmieniła się jednak do tego stopnia, że szczepionki są rozdawane na Facebooku.
iStock-627196908.jpg

W tym momencie liczba szczepionek zdecydowanie przeważa nad zainteresowanymi. Chodzi tu głównie o szczepionkę AstraZeneca, która nie cieszy się dobrą prasą. Wszystko przez informacje o wielu przypadkach pojawienia się zakrzepów po przyjęciu szczepionki. Co prawda Europejska Agencja leków zapewniła, że to nieprawda, lecz czarny PR pozostał.

W związku z tym ludzie nie tylko nie chcą się zapisywać na przyjęcie szczepionki AstraZeneca, ale także anulują swoje wcześniejsze deklaracje. Z tego względu pojawiły się informacje na Facebooku o możliwości szybkiego przyjęcia szczepienia. Wystarczy napisać w prywatnej wiadomości. Taką opcję przyjął Instytut CZMP w Łodzi."Kto chce się zaszczepić w jeszcze w ten piątek? Mamy kilka wolnych terminów na podanie pierwszej dawki szczepionki AstraZeneca. Kto pierwszy, ten lepszy. Piszcie do nas" – tak brzmiało ogłoszenie na Facebooku. Instytucji, które decydują się na taki krok, jest znacznie więcej, a ich liczba nadal zapewne będzie wzrastać.

AstraZenecę można przechowywać nawet przez trzy miesiące, przez co istnieje optymistyczne spojrzenie, że niedługo Polacy będą nieco przychylnie na nią patrzeć. Być może zainteresuje ich możliwość natychmiastowego przyjęcia pierwszej dawki. To szczególnie się przyda, gdy "wypadną" komuś wakacje na ostatnią chwilę. Wielu Polaków kieruje się bardziej własnymi korzyściami, ale każdy powód jest dobry, by tę szczepionkę przyjąć. 

Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Środa 19.05.2021