Rosyjska flaga nad Warszawą

Zobacz nagranie z "aneksji" kawałka polskiej stolicy. Dwóch Rosjan wspięło się na najwyższy budynek w Warszawie i zawiesiło na nim flagę.

gł.jpg

Zrobili to w lecie 2016 roku. Czekali kilka miesięcy z opublikowaniem filmiku. W tym celu założyli nowe konto na platformie YouTube o nazwie KosmoJack. Być może zrobili tak, żeby bezpiecznie wyjechać z Polski i uniknąć problemów ze strony zdenerwowanych Polaków. To tylko przypuszczenie. Nie wiadomo dlaczego przez tyle czasu było cicho o rosyjskiej fladze powiewającej nad Warszawą.

Za całe zamieszanie odpowiedzialna jest grupa poszukiwaczy przygód powiązanymi z grupą unexploredworld.ru. Młodzi Rosjanie postanowili wspiąć się na 192 metrowy wieżowiec mieszczący się przy ulicy Złotej 44 w Warszawie.

W jakim celu to zrobili? Pewnie brakowało im adrenaliny i byli żądni wrażeń. Najpierw weszli po schodach na dach. Pokonali 52 piętra. Potem na sam szczyt musieli wspiąć się po ścianie. Zrobili to bez zabezpieczeń. Nikomu nic się nie stało, a na samej górze zawitała rosyjska flaga.

Na zamieszczonym wideo powiewa ona na wietrze przy dźwiękach Hymnu Państwowego Federacji Rosyjskiej. Jak na ironię w tle widać Pałac Kultury i Nauki, czyli „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”. Młodzi poszukiwacze przygód stojąc nad miastem robią sobie selfie i spoglądają w dół.

Jak się jednak okazuje wejście na górę nie było zbyt dużym problemem. Prawdziwe wyzwanie stanowiło zejście na dół. Rosjanie mieli poważne trudności ze znalezieniem drogi powrotnej. W trakcie nagrywania filmiku rozmawiają ze sobą i dają znaki jak powinni się zachowywać i kiedy należy zachować całkowitą ciszę. Według zdobytych informacji ich działania nie mają podtekstów politycznych.


Dodał(a): Paweł Zieleń Piątek 10.02.2017