Karnawały świata

Uwielbiasz imprezy, ale zwykle szybko się kończą? Teraz możesz obchodzić karnawał niemalże przez cały rok! Wystarczy, że przeczytasz nasz krótki przewodnik, a będziesz już widzieć co, gdzie, kiedy i przede wszystkim jak.

shutterstock_46118809.jpg

Sex, Sesje i Męski Styl - uaktywnij się na naszym Fan Page'u

Goa, Indie
Karnawał w Goa świętuje się przez trzy dni i podobno przede wszystkim ma on na celu szerzenie zdrowego sposobu na rozrywkę. Jest to również festiwal wielkiego żarcia, bowiem tradycją są sute uczty, które choć pozbawione mięsiwa, pełne najróżniejszych ciast i ciasteczek i tak nie pozwolą ci pozostać głodnym.

Port of Spain, Trynidad i Tobago
Choć kultura muzyczna mieszkańców tego zakątku świata jest bardzo specyficzna i z całą pewnością nie przypomina niczego, co można łatwo i szybko zdefiniować dwoma słowami, warto odwiedzić Port of Spain – stolicę kraju, by usłyszeć coś innego niż Marylę Rodowicz, po raz kolejny uświetniającą rodzimego sylwestra. Podczas karnawału mieszkańcy organizują konkursy muzyki calypso oraz gry na instrumencie steel pan. Popularne są także wybory królowej i króla karnawału, którzy wybierani są na podstawie stopnia oryginalności kreacji. Jeśli więc czujesz, że drzemie w tobie dusza Jacykówa, szykuj ekstrawagancką stylizację i pędź na karnawał do Trynidad i Tobago!

Quebec, Kanada
Jesteś prawdziwym morsem i nie znosisz upałów? Masz dosyć słońca, albo po prostu szukasz jakiegoś urozmaicenia? Wybierz świętowanie w Kanadzie! Temperatura sięgająca -30 C i wszechobecny lód to atrybuty tego najzimniejszego na świecie karnawału. Weź udział w konkursie na połów ryb w zamarzniętym jeziorze, odwiedź lodowy zamek i park rozrywki, zrób sobie przechadzkę wzdłuż lodowo-śnieżnych rzeźb i poderwij Królową Śniegu. A jeśli jesteś prawdziwym hardcorem, dołącz do mieszkańców tego mroźnego miasta, by razem z nimi, odzianym w kostium kąpielowy, cieszyć się meczem siatkówki na śnieżnej polanie.

Rio de Janeiro, Brazylia
Oczywiście nie można pisać o karnawałach, nie wspominając o największym i najhuczniej obchodzonym na świecie karnawale w Rio. Rozpoczynający się w ostatni piątek przed środą popielcową i trwający cztery dni nieustający melanż, rok w rok ściąga do miasta setki tysięcy turystów. Nawet jeśli nie jesteś znawcą tańców latynoskich i masz w głębokim poważaniu, która ze szkół samby wygra coroczny konkurs, warto byś pojawił się w Rio ze względu na gorące tancerki. Tyle pięknych, półnagich Latynosek w jednym miejscu, nie uświadczysz nigdzie indziej! W tym roku karnawał w Rio rozpocznie się 18 lutego.

Londyn, Anglia
Notting Hill Carnival to druga na świecie, zaraz po karnawale w Rio, parada, której celem jest łączenie afroamerykańskiej społeczności podczas dwudniowej imprezy na ulicach Londynu. Początkowo karnawał obchodzono w styczniu, ale od 1965 roku, event odbywa się w sierpniu. W ramach konkursu „Grand Costium Gala” wybiera się Miss, Mistera oraz DJ-a karnawału więc jeśli szukasz żony, planujesz karierę modela, albo chcesz zapodać zgromadzonym naprawdę dobrą muzę, masz na to niepowtarzalną okazję. Dodatkowo jeżeli lubisz zajadać się kurczakami i kolbami kukurydzy, w rytm afrykańskiej muzyki, to wydarzenie stworzone jest właśnie dla ciebie!


Dodał(a): Jagoda Piątek 17.02.2012