Robot vs człowiek

Tylko Dan Bilzerian może zadzierać z tymi robotami! Dlatego do drażnienia ich i znęcania się nad nimi, wybrano gościa, który do złudzenia przypomina króla Instagrama. Ale robot nie wie, że to podróbka i pokornie wykonuje zaprogramowaną mu robotę.
atlas-robot.jpg

Boston Dynamics, należąca do spółki Alphabet Co. (znanej niegdyś jako Google) pokazało właśnie najnowsze wcielenie swojego robota imieniem Atlas. Humanoid w tym wideo stara się jak może, by udowodnić nam, że blisko mu do prawdziwego człowieka. Jednak przeszkadza mu w tym inny człowiek. Myślę, że nieprzypadkowo wybrali do tej roli gościa podobnego do Dana Bilzeriana. Robot, odporny na wiele, oddałby popychającemu go mężczyźnie. Ale przecież nie podniesie swojego wysięgnika na takiego samca alfa.

Atlas prezentuje sposób poruszania się bliski człowiekowi. Sprytnie przekłada ręce na drzwiach, i wyciąga ramiona, kiedy się do nich zbliża. Z kolei na śniegu ślizga się i zapada, po czym koryguje swój tor poruszania się. Wygląda to dość komicznie, jakby tańczył hołubce.

Ale ten humanoidalny twór potrafi z odpowiednią siłą przenosić kruche obiekty, próbować je złapać, gdy się przemieszczają, a po upadku potrafi samodzielnie wstać. Trzeba przyznać, że trochę to przerażające, ale tak właśnie wygląda teraźniejszość, nie przyszłość.


Dodał(a): Paweł Janusz Czwartek 25.02.2016