Rekin w klatce dla nurków

Myślisz, że nurkowanie w klatce z rekinami jest w stu procentach bezpieczne? No to spójrz na ten film, w którym wielki rekin biały jakimś cudem dostaje się do wnętrza klatki dla nurków. Na całe szczęście nikt nie ucierpiał.
acdc9c535800157fdbe951590f983550.jpg

Wydaje się, że nurkowanie z rekinami wewnątrz metalowej klatki jest w zasadzie całkowicie bezpieczne. Nie zapominajmy jednak, że zawsze może pójść coś nie tak, a takie gigantyczne i potwornie silne rybsko może zawsze zrobić coś, czego nie będziemy w stanie przewidzieć.

Na własnej skórze przekonali się o tym pasażerowie statku, pływającego w okolicach Gwadelupy, którzy byli świadkami, jak wielki rekin biały przypadkowo zdołał się włamać do klatki dla nurków. Drapieżnik był naprawdę bardzo agresywny, a cała scena bardziej przypominała kadr ze „Szczęk” Spileberga, niż zwykłą wyprawę po rajskich wodach Morza Karaibskiego.Z wyjaśnienia pod filmem wynika jednak, że to tak naprawdę były tylko pozory. Według autora materiału, rekiny białe, zaraz po ataku na swoją zdobycz, ślepną. A że nie potrafią także pływać do tyłu, więc po prostu prą z całej siły naprzód. W tym przypadku rekin nie atakował zaś nurka, a tuńczyka przywiązanego liną obok klatki, o którą najwyraźniej musiał zahaczyć podczas natarcia. To uderzenie najpewniej go zaś zdezorientowało, a więc po prostu zaczął płynąć na siłę do przodu i wyłamał kraty klatki.

Na szczęście facet, który znajdował się wewnątrz niej, był bardzo doświadczonym nurkiem i widząc co się dzieje, po prostu wydostał się z klatki dołem i spokojnie poczekał aż rekin zdoła się uwolnić. Gdy zaś to się stało, nurek najzwyczajniej  na świecie wypłynął na powierzchnię i zupełnie nietknięty wrócił na statek.
To się nazywa mieć jaja, nieprawdaż?
Dodał(a): Jakub Rusak/ fot. YouTube Piątek 14.10.2016