Red Bull Soundclash

Odliczamy dni do pierwszego w Polsce przyjacielskiego pojedynku na muzykę! Red Bull Soundclash to wyjątkowe wydarzenie, które wychodzi poza utarte standardy koncertowe.
red bull soundclash


W czwartek 22 listopada we wnętrzu warszawskiej Soho Factory staną dwie sceny, na których wzajemnie inspirować się dźwiękami będą legendy polskiego metalu Acid Drinkers i gwiazdy hip-hopu Fisz Emade. Szykuje się unikalna współpraca sceniczna charyzmatycznych artystów, reprezentujących dwa odmienne światy.

Oba zespoły zagrają na dwóch scenach, ustawionych do siebie frontem. Pomiędzy nimi znajdzie się publiczność. To właśnie fani zadecydują, która z kapel bardziej zasłużyła na zwycięstwo w pierwszej polskiej edycji Red Bull Soundclash. Muzycy mają cztery rundy na nawiązanie jedynej w swoim rodzaju współpracy z rywalami. Wykonają podczas nich cover znanego utworu, przerobią wzajemnie własne nagrania i zagrają w stylu narzuconym przez DJa. Nie zabraknie nieoczekiwanych gości specjalnych.

Dwie sceny naprzeciw siebie - jestem bardzo ciekawy. Myślę, że to bardzo zacne połączenie, oni będą grzać - koncerty heavymetalowe są od początku do końca wielkim łomotem, a my będziemy troszkę kombinować z dramaturgią,bawić się brzmieniem, może nawet ciszą” - mówi Fisz.

sound clash.jpg

O wyjątkowości Red Bull Soundclash decyduje unikalna formuła, wychodząca poza schemat zwykłego koncertu. To niepowtarzalne wydarzenie pełne nieoczekiwanych zwrotów i dramaturgii. Artyści, reprezentujący najbardziej oddalone od siebie gatunki, nawiązują kreatywną kooperację, tworząc na żywo muzyczną nową jakość. 

Lubię się zabierać za rzeczy nieoczekiwane, nieznane i lubię robić rzeczy niemożliwe, takie właśnie jak to” - mówi Titus, wokalista Acid Drinkers.

Red Bull Soundclash to idealna propozycja dla każdego fana dobrej muzyki. Pomysł przyjacielskiego pojedynku na muzykę przyjął się tak doskonale, że od 2006 roku Red Bull Soundclash zdążył już zagościć na wszystkich kontynentach. Wśród międzynarodowych gwiazd, które podjęły to wyzwanie są m.in. Snoop Dogg, Erykah Badu, Linda Perry czy The Roots.

Polski debiut Red Bull Soundclash będzie jednocześnie inauguracją drugiej odsłony Europejskich Targów Muzycznych Co Jest Grane. To weekend poświęcony muzyce w każdym z jej wymiarów. Red Bull Soundclash to wielkie osobowości polskiej sceny w niepowtarzalnej, twórczej kooperacji. Szykuje się najbardziej zaskakujące muzyczne wydarzenie roku!
Dodał(a): Ostatni mohikanin Wtorek 20.11.2012