"RED 2" w kinach na weekend

Bruce Willis, Anthony Hopkins, John Malkovich i Catherine Zeta – Jones na jednym planie robią wielką rozpierduchę!
red 2 cały film


Lato obfituje w lekkie kino, przy którym możesz się odstresować i wyłączyć część procesów myślowych. Przy filmie „RED 2” nie będziesz musiał za bardzo obciążać głowy. Przygotuj jedynie gałki oczne na intensywny wysiłek, bo będą musiały nadążać za pościgami, eksplozjami i scenami walki.

Frank Moses (Bruce Willis) był niegdyś agentem CIA, jednak wybrał spokojne życie u boku swojej wybranki o imieniu Sary Ross (Mary-Louise Parker). Jedzą śniadania w łóżku, chodzą na zakupy, rozwieszają prani. Sielanka i zasłużona szpiegowska emerytura. Pewnego dnia ten spokój ucina Marvin Boggs (John Malkovich) – kolega Franka z czasów pracy w „firmie”, również już nieaktywny. Mówi Mosesowi o swoich podejrzeniach – twierdzi, że jest śledzony i że może mieć to związek z projektem nuklearnym, przy którym wspólnie pracowali w czasach Zimnej Wojny.

Frank początkowo bierze kolegę emeryta za wariata, jednak kolejne wydarzenia dobitnie przekonują go, że czas uciekać. Ich zmartwieniem jest nie tylko agentka MI6 (Helen Mirren), która dostała zlecenie na zabicie Franka, ale i – jakże inaczej – ocalenie świata. Zagrożenie nuklearne staje się coraz bardziej realne, a ukryta przed laty bomba ma posłużyć tyranom do niecnych celów. Sporo dezorientacji wprowadza Katja (Catherine Zeta-Jones) – dawna kochanka Mosesa, była agentka. W odszukaniu śmiertelnej broni ma pomóc jej twórca -  zakręcony Bailey (Anthony Hopkins).

Mnóstwo akcji przeplecione świetnym humorem i oryginalnymi kreacjami aktorskimi - Anthony Hopkins przełamujący stereotyp wypracowany poprzednimi rolami, czy leciwa, niepozorna Helen Mirren walcząca wręcz niczym Jackie Chan i strzelająca celniej niż wyszkolony snajper. Warto sprawdzić ten film choćby ze względu na obsadę, mimo że fabuła nie brzmi porywająco.

„RED 2”

Gatunek:

Akcja, komedia

Reżyseria:
Dean Parisot

Scenariusz
:
Erich Hoeber, Jon Hoeber

Obsada:
Bruce Willis - Frank Moses
John Malkovich - Marvin Boggs
Mary-Louise Parker - Sarah Ross
Helen Mirren - Victoria
Anthony Hopkins - Bailey
Byung-hun Lee - Han Cho Bai
Catherine Zeta-Jones - Katja

Polska premiera:
26 lipca 2013Dodał(a): gianni Piątek 26.07.2013