Raj na ziemi. Tam pacjenci będą mogli uprawiać marihuanę w domu

Od 22 lipca rząd kolejnego państwa zezwoli na domową uprawę konopi indyjskich. Pacjenci będą mogli własnoręcznie pielęgnować swoje rośliny.
iStock-932623680 (1).jpg
Argentyna dołącza do wąskiego grona krajów, w których marihuana jest częściowo legalna. Nowe rozporządzenie zezwala nie tylko na stworzenie konopnego ogródka, ale także sprzedaż olejów i maści z marihuany w aptekach.

Ustawa została przygotowana przez argentyńskiego ministra zdrowia. Ten spotkał się już z politykami w celu finalnego ustalenia szczegółów. Szkoda, że jego polski odpowiednik nie wpada na takie pomysły.

„Wiedząc, że marihuana może złagodzić cierpienie wielu ludzi i nic z tym nie robić, to prawdziwa zbrodnia” – Facundo Garreton, dyrektor YVY Life Sciences, firmy zajmującej się medycznymi konopiami indyjskimi.

Nowe prawo pozwala zarejestrowanym pacjentom na domową uprawę konopi indyjskich. Z kolei lokalne apteki będą mogły produkować olejki i środki do miejscowego stosowania na bazie wyciągu z roślin. Te będą sprzedawane pacjentom. Zapewne na samą myśl o takim rozwiązaniu, zaczynasz czuć się chory.

„Dobre regulacje pozwolą poznać potrzeby każdego pacjenta, co chcą i gdzie chcą kupić produkt, a jednocześnie dają możliwość kontrolowania jakości produktu. Mamy nadzieję, że to początek drogi prowadzącej do pełnej regulacji narodowych upraw konopi indyjskich” – wyjaśnia Garreton.

Argentyna ostatecznie opracuje również plan stworzenia narodowych upraw konopi indyjskich na dużą skalę. Gdyby takie rzeczy działy się w Polsce, z pewnością zwiększyłoby się grono ogrodników.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Wtorek 21.07.2020