RAID - demolka roku od 18 maja!

Bardziej męskie może być tylko zapijanie papryczek chilli olejem napędowym!

raid otwarcie.jpgElitarna jednostka SWAT wkracza do siedziby kartelu narkotykowego. Komandosi nie wiedzą, że wieżowiec zamieniono w twierdzę, pełną bezwzględnych, brutalnych i świetnie przygotowanych do ataku przestępców. Oddział wpada w pułapkę. Jedyną szansą na ucieczkę jest przedarcie się przez trzydzieści pięter wieżowca.

Prawie cała fabuła RAID rozgrywa się w jednym miejscu – w 30-piętrowym, ponurym wieżowcu. Ograniczenie przestrzeni wytworzyło specyficzną, gęstą atmosferę filmu, przede wszystkim jednak pozwoliło na stworzenie choreografii do jednych z najoryginalniejszych scen walk w historii filmów akcji.


Opracowanie i stworzenie tak wielu układów choreograficznych walk było długim i skomplikowanym procesem. Prace rozpoczęły się na długo przed ukończeniem scenariusza. Iko Uwais i Yayan Ruhian przez kilka miesięcy prezentowali układy Evansowi, który je nagrywał i testował, jak poszczególne ruchy wyglądają na ekranie.
Poza scenami akcji, w których walczono wręcz, na planie wykorzystywano także wiele rodzajów broni. Aktorzy grający członków elitarnej jednostki SWAT musieli nauczyć się systemu znaków i reguł panujących w prawdziwej jednostce specjalnej oraz posługiwania się bronią palną.

Wybór miejsca był bardzo ważny, gdyż budynek miał stanowić o charakterze filmu. Musiał przypominać niekończący się labirynt korytarzy i pokoi, zaś każdy z nich miał mieć niepowtarzalny klimat, tak aby wizualna strona filmu była interesująca. Twórcy szukali budynku, w którym znajdują się elementy mogące wnieść coś charakterystycznego. Kiedy ekipa pierwszy raz zobaczyła wieżowiec, w którym potem nakręcono film, wszyscy byli zachwyceni. Stary blok, mniej więcej z 1950 r., z windami, wysokimi, szklanymi oknami i metalowymi klatkami schodowymi był idealnym miejscem.

reżyseria: Gareth Evans
scenariusz: Gareth Evans
muzyka: Mike Shinoda (Linkin Park), Joseph Trapanse

Obsada:
Iko Uwais - Rama
Pierre Gruno - Wahyu
Doni Alamsyah - Andi
Joe Taslim - Jaka
Yayan Ruhian - Mad Dog
Ray Sahetapy - Tama


Dodał(a): ckm.pl Poniedziałek 14.05.2012