RAID - demolka roku od 18 maja!

Bardziej męskie może być tylko zapijanie papryczek chilli olejem napędowym!

raid otwarcie.jpg


Elitarna jednostka SWAT wkracza do siedziby kartelu narkotykowego. Komandosi nie wiedzą, że wieżowiec zamieniono w twierdzę, pełną bezwzględnych, brutalnych i świetnie przygotowanych do ataku przestępców. Oddział wpada w pułapkę. Jedyną szansą na ucieczkę jest przedarcie się przez trzydzieści pięter wieżowca.

Prawie cała fabuła RAID rozgrywa się w jednym miejscu – w 30-piętrowym, ponurym wieżowcu. Ograniczenie przestrzeni wytworzyło specyficzną, gęstą atmosferę filmu, przede wszystkim jednak pozwoliło na stworzenie choreografii do jednych z najoryginalniejszych scen walk w historii filmów akcji.


Opracowanie i stworzenie tak wielu układów choreograficznych walk było długim i skomplikowanym procesem. Prace rozpoczęły się na długo przed ukończeniem scenariusza. Iko Uwais i Yayan Ruhian przez kilka miesięcy prezentowali układy Evansowi, który je nagrywał i testował, jak poszczególne ruchy wyglądają na ekranie.
Poza scenami akcji, w których walczono wręcz, na planie wykorzystywano także wiele rodzajów broni. Aktorzy grający członków elitarnej jednostki SWAT musieli nauczyć się systemu znaków i reguł panujących w prawdziwej jednostce specjalnej oraz posługiwania się bronią palną.

Wybór miejsca był bardzo ważny, gdyż budynek miał stanowić o charakterze filmu. Musiał przypominać niekończący się labirynt korytarzy i pokoi, zaś każdy z nich miał mieć niepowtarzalny klimat, tak aby wizualna strona filmu była interesująca. Twórcy szukali budynku, w którym znajdują się elementy mogące wnieść coś charakterystycznego. Kiedy ekipa pierwszy raz zobaczyła wieżowiec, w którym potem nakręcono film, wszyscy byli zachwyceni. Stary blok, mniej więcej z 1950 r., z windami, wysokimi, szklanymi oknami i metalowymi klatkami schodowymi był idealnym miejscem.

reżyseria: Gareth Evans
scenariusz: Gareth Evans
muzyka: Mike Shinoda (Linkin Park), Joseph Trapanse

Obsada:
Iko Uwais - Rama
Pierre Gruno - Wahyu
Doni Alamsyah - Andi
Joe Taslim - Jaka
Yayan Ruhian - Mad Dog
Ray Sahetapy - Tama


Dodał(a): ckm.pl Poniedziałek 14.05.2012

Komentarze

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
dr Jones (2012-05-31 14:23:09)
Tak ciekawe , w którym kinie miał premiere ten film w Polsce. Od razu puścili go na DVD Zgłoś naruszenie
Krad (2012-05-14 21:34:29)
Kino akcji na wysokich obrotach, warto poczekać do premiery, Wartka akcja + oprawa muzyczna Mike'a Shinody... sweet:) Zgłoś naruszenie
dr Jones (2012-05-14 14:23:58)
Światowa premiera już była , ale czekam na tyską premierę u Mnie w kinie obowiązkowo do obejrzenia bez dwóch zdań !!! Zgłoś naruszenie
Komentarze (3)