Putin chwali się bronią hipersoniczną. “Rosja zadziwi inne kraje”

W wyścigu o podbój kosmosu na prowadzenie wysunęły się Stany Zjednoczone. Nie ma więc co się dziwić, że Putin chce, by jego kraj stał się liderem w innej dziedzinie. Prezydent Rosji zachwalał broń, której nie posiadają inne kraje.
maxresdefault.jpg
Po udanej misji NASA i SpaceX można śmiało przyznać, że Stany Zjednoczone są prawdziwymi kosmicznymi kowbojami. Jednak oprócz przestrzeni kosmicznej jest jeszcze inna działka, w której największe światowe mocarstwa wciąż się prześcigają. Mowa o militariach.

Prezydent Władimir Putin nie chce pozostawać dłużnym Stanom Zjednoczonym, dlatego w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji państwowej wspomniał o dziedzinie, w której Rosja wyprzedza pozostałe mocarstwa.

"Rosja zadziwi inne kraje, jeśli zyskają one broń hipersoniczną, bo obecnie jest w wyjątkowej sytuacji, gdyż nikt poza nią nie ma takiej broni" – pochwalił się prezydent Rosji. Jego zdaniem pociski hipersoniczne są tak szybkie, że na tę chwilę nikt nie jest w stanie stawić im oporu. "Na tym polega wyjątkowość naszej sytuacji" – dodał.

Jak można zauważyć, Putin nie wyklucza, że jego konkurenci w wyścigu zbrojeń, w końcu go dogonią. Jednak na taki wypadek też ma odpowiedź. “Wydaje mi się, że zdołamy przyjemnie zdziwić naszych partnerów tym, że gdy oni zyskają tę broń, to my najprawdopodobniej będziemy mieli środki jej zwalczania” – zapowiedział Putin.

Musimy przyznać, że nawet nas Rosja nie przestaje zaskakiwać, szczególnie w kwestii walki z COVID-19. Padł już pomysł wprowadzenia systemu monitoringu, który pod pretekstem wyłapywania chorych na koronawirusa miał obserwować Moskwian. Z kolei ostatnio rozpoczęto w Rosji testy szczepionki, za które wynagrodzenie ma się nijak do ryzyka i czasu trwania. Ale w sumie kto wujkowi Putinowi zabroni...

Zobacz, jak działa broń hipersoniczna:Dodał(a): Konrad Siwik / fot. youtube Poniedziałek 15.06.2020