Przyszłość bez mężczyzn

"Proces degradacji chromosomu Y już się rozpoczął i jeśli nie znajdziemy sposobu na jego odwrócenie, mężczyźni przestaną kiedyś istnieć” - alarmują naukowcy i wyliczają, kiedy zabraknie nas na świecie

1312789853.1302.jpg


Mężczyźni mają zniknąć z powierzchni Ziemi! Choć brzmi to jak scenariusz filmu Sci-Fi, okazuje się, że ma całkiem dużą szansę się spełnić. Według naukowców współczynnik urodzeń chłopców i dziewcząt będzie się stopniowo zmieniać, aż w końcu panowie całkowicie przestaną istnieć! Wyobrażacie sobie świat, w którym żyją same baby?!

Australijska genetyczka, Jenny Graves przyglądała się cechom strukturalnym chromosomów Y (to ten, który determinuje płeć męską, przyp. red.) i doszła do iście przerażających wniosków. Proces ewolucji nie sprzyja mężczyznom. Podczas, gdy zdrowy chromosom X zawiera ponad tysiąc aktywnych genów, obecnie w chromosomie Y jest ich już tylko ok. 100. To aż 10 razy mniej!

"Chromosom Y, ten mały łańcuch genów, który determinuje płeć ludzi, nie jest tak mocny, jak mogłoby się wydawać. W rzeczywistości, jeśli spojrzymy na to, co działo się z nim na etapach ewolucji, widzimy, że kurczy się on w zastraszającym tempie. Proces degradacji chromosomu Y już się rozpoczął i jeśli nie znajdziemy sposobu na jego odwrócenie, mężczyźni przestaną kiedyś istnieć" - twierdzą badacze.

Prawdziwa apokalipsa!


Dodał(a): Bartosz Joda, fot. "Seksmisja" 1983 Poniedziałek 29.02.2016