Przeniesienie numeru – jak przenieść numer?

Użytkownicy telefonów komórkowych dzielą się na dwie grupy –korzystających z kart prepaid oraz tych, którzy wybrali ofertę na abonament.

jak przenieść numer grafika617.jpg

Można oczywiście wymieniać zalety i wady obydwu rozwiązań, ale posiadają one jedną cechę wspólną – opcję przeniesienia numeru. Zważywszy na mocne przywiązanie wielu z nas do swojego numeru telefonu oraz chęć zminimalizowania potencjalnych komplikacji dla naszych znajomych i instytucji, w których zostawiliśmy kiedyś kontakt (i na którym nam zależy), przeniesienie numeru staje się bardzo wygodnym i wręcz koniecznym rozwiązaniem.

Kiedy przenieść numer?

Oczywiście nie przenosimy numeru codziennie. Zdarza się to zwykle raz na kilka lat najczęściej wtedy, gdy nasz obecny operator mocno nadwyręży nasze zaufanie, bądź natrafimy na inną, ciekawą bądź bardziej korzystną ofertę. Jakie by nie były nasze motywy – warto zapoznać się z procedurą i możliwościami, które towarzyszą tej operacji.

Przeniesienie numeru – jak to wygląda w praktyce?

Pozwolę przedstawić sytuację na moim osobistym przykładzie. Przez wiele lat korzystałem z oferty na kartę w ORANGE – jeszcze wtedy POP. Następnie skuszony popularną w pierwszej dekadzie XXI wieku ofertą MIX na kartę – w Plusie, zmieniłem numer (niestety) i zostałem abonentem Plusa. Przez wiele lat pozostawałem jej wierny, a po pewnym czasie przeszedłem na abonament, skuszony nowoczesnym, jak na rok 2009 SONY ERICSSONEM W595, a w końcu, przedłużając umowę zaprzyjaźniłem się z moim pierwszym smartfonem – Samsungiem Galaxy S. Niestety, po wygaśnięciu umowy, kolejna opcja przedłużenia nie spełniła moich oczekiwań i zmieniłem operatora na Play – zachowując swój numer, ale niewiele pamiętam z ówczesnej procedury przeniesienia numeru.

Korzyści z przeniesienia numeru.

Nastał przełom lat 2015 i 2016 i zacząłem intensywnie rozglądać się za ofertą abonamentu z telefonem i moją uwagę przykuły oferty przeniesienia numeru. Powód jest dosyć prozaiczny, z mojego punktu widzenia oferty dla przenoszących numer wydawały się najbardziej atrakcyjne! Szukałem długo – 2-3 miesiące, porównywałem, rozmawiałem, analizowałem oferty w perspektywie okresu całej umowy, biorąc pod uwagę wszystkie koszty, byłem nawet gotów przejść na ofertę prepaid i kupić telefon w sprzedaży detalicznej, ponieważ interesował mnie jeden konkretny model – SONY XPERIA Z3 COMPACT. Nie był i nie jest to „tap madl”, ale spełnia moje oczekiwania, jest porządny, trwały i wydajny, a ponadto ma niezły aparat i jest wodoszczelny.

Wreszcie, po długich i wnikliwych przemyśleniach padło na ofertę 2-letniego abonamentu w ORANGE.

Dlaczego warto przenieść numer do ORANGE?

W moim przypadku było to bardzo proste. Koszt oferty w dwuletniej perspektywie był najmniejszy. Nie dość, że telefon zaproponowano mi w bardzo atrakcyjnej cenie, to jeszcze pierwsze pół roku miałem absolutnie za darmo! Tak – naprawdę za darmo – nie płaciłem NIC! Oczywiście oferta połączeń i SMSów bez limitu, również na stacjonarne oraz 2GB internetu – na moje potrzeby była całkowicie wystarczająca. Co ciekawe, dwuletni, całkowity koszt usługi w ORANGE (wraz z ceną telefonu) wypadł niewiele drożej od ceny tego samego telefonu w ofercie detalicznej. Nie rozumiem na jakiej zasadzie się to opłaca, ale fakt jest faktem i bardzo mnie to ucieszyło.

Gwoli ścisłości – przenieść numer można w każdej ofercie – z telefonem, bez telefonu, w ofercie na dowolny okres – jak się komu żywnie podoba. Sama procedura jest w sposób prosty i przejrzysty opisana na podstronie jak przenieść numer. A do momentu przeniesienia numeru w każdym przypadku abonament w ORANGE jest darmowy!

Jak wygląda procedura przeniesienia numeru?

Umowę można podpisać już na pół roku przed końcem obecnej oferty, a co najważniejsze procedura jest wygodna i uproszczona. Znowu posłużę się własnym przykładem – po wyborze oferty na stronie i upewnieniu się, że na pewno zrozumiałem wszystkie warunki i nic mnie nie zaskoczy –wybrałem datę przeniesienia numeru. Akurat w moim przypadku bieżąca umowa przeszła już na czas nieokreślony, więc mogłem „z marszu” przejść do ORANGE. Po kilku dniach przyjechał do mojej pracy kurier z wszystkimi dokumentami, gdzie poza podpisaniem umowy właściwej i warunków potencjalnych promocji, dostałem do podpisu formularz przeniesienia numeru.

Podpis i koniec! Każdy operator powinien załatwić tę sprawę w naszym imieniu – nie wiem jak wygląda to u innych, ale ORANGE wywiązało się z tego obowiązku szybko i sprawnie.

Zachęcam do zapoznania się z ofertą wszystkich operatorów – warto porównać wszystkie możliwości, ale z czystym sumieniem polecam ofertę przeniesienia numeru z ORANGE.


Dodał(a): materiał powstał przy współpracy z Orange Piątek 21.10.2016