Profil: DJ 600 Volt

Jedna z osób, która wprowadzała do Polski hip hop. Lubuje się w rytmach nowojorskich, kocha swój kraj, a ostatnio tworzy z Jamajczykami. Wciąż eksperymentuje i czyni rap wciąż atrakcyjnym i świeżym. Nie ulega muzycznym modom, a o słuchaczy zabiega podając im produkt najwyższej jakości. Ikona polskiego hip hopu – Dj 600 Volt.
600V_art.jpg

WYWIAD Z DJ 600 VOLT I JEGO EKSKLUZYWNE KAWAŁKI SPECJALNIE DLA CKM ZNAJDZIESZ W NAJNOWSZYM NUMERZE 9 LIPCA 2014!

DJ 600 Volt, czyli Sebastian Imbierowicz. Rocznik 1972. Didżej i producent muzyczny. Razem z Bogną Świątkowską uczył Polaków, z czym się je kulturę hip hop. Nagrywa z czołówką polskiego rapu, a ilości sygnowanych przez niego kawałków nie jest w stanie zliczyć nawet on sam. Wyprodukował kilkadziesiąt albumów, wszystkie z pasją i dla muzyki. Nie dopasowuje się do odbiorcy, bo nie tworzy na zamówienie i pod trendy.


Artysta z najdłuższym, nieprzerwanym stażem na polskiej scenie hip hopowej. Ikona polskiego rapu. Szuka nowych stylów, lubi eksperymentować, cały czas się rozwija. Od 2011 współtworzy z Fu i Spalto trio RaggaBangg łączące hip hop, reggae i ragga. W przeszłości powołał do życia ekipę 1kHz, która następnie przekształciła się w Trzyha (już bez DJ 600), a później w Warszafski Deszcz. Jeden z jego ostatnich projektów „Mixtape Prosto” skupił ponad 70 wykonawców i w dwa miesiące po wydaniu pokrył się złotem.Na jego najświeższym albumie rapuje Jack The Ripper. Ten nowojorski artysta debiut zaliczył na płycie "Livin` Proof" ekipy Group Home w 1995 roku. Produkował ją m.in. DJ Premier – legenda amerykańskiego hip hopu, z Guru tworzył duet Gang Starr.  Dziś udziela się u polskiego artysty, i razem przenoszą nas muzycznie i lirycznie za ocean. Członkowi Brainsick Mob na albumie „Since `94” towarzyszą m.in.: Granddaddy I U i Lewis Parker. Świetna kolaboracja, w której DJ 600 Volt wraca do korzeni. Swoich i amerykańskiego hip hopu.


Rok 2014 dla Sebastiana Imbierowicza będzie jeszcze bardziej pracowity. Właśnie reaktywował swoją wytwórnię V6, która powstała w latach 90. W tej chwili pracuje nad płytami w rytmach jamajskich i nowojorskich, a także z polskimi wykonawcami. Najbliższe pół roku obrodzi w sześć albumów.
Dodał(a): gianni/fot. www.facebook.com/DJ600V Czwartek 26.06.2014