Prison Break: powrót za dobre sprawowanie

Po wielu apelacjach fanów serialu stacja FOX wydała wyrok i twórcy popularnego serialu wrócą za kratki w piątym sezonie „Skazanego na śmierć”. Po siedmiu latach na wolności twórcy liczą na to, że nowa odsłona serii przykuje do telewizorów sympatyków zbiegów z Fox River.
Skazany na śmierć sezon 5
Do obsady zaangażowano już znanych z poprzednich sezonów Wentwortha Millera (Michael) i  Dominica Purcella (Lincoln). Produkcja ma ruszyć w marcu tego roku, a jej akcja podobno ma rozgrywać się poza granicami USA. Rozmowy na temat kompletowania obsady jeszcze trwają – na obecnym etapie FOX i tak postanowiło już zasiać ziarno zainteresowania powrotem więziennej serii, pokazując taki oto teaser.


W 2009 roku stacja FOX poinformowała, że czwarty sezon „Prison Break” będzie ostatnią odsłoną serii z powodu wyczerpania formuły serialu. Zastanawiam się, więc co takiego odkrywczego stało się w głowach scenarzystów, że po siedmiu latach formuła ta znowu odzyskała szansę na kolejny sezon? Czy chodzi tylko o odcinanie kuponów od kiedyś zdobytej popularności i wykorzystanie efektu powrotu, a może naprawdę producenci wpadli na oryginalny pomysł przywrócenie do serialowego życia bohaterów „Skazanego na śmierć”?  Po zapowiedziach powrotu na antenę „Z Archiwum X” i „Miasteczka Twin Peaks” niewątpliwie jest to kolejny wielki powrót na wizję produkcji na sentymentalnej  fali i bardzo jestem ciekaw, któremu serialowi wyjdzie come back na zdrową widownię.


Dodał(a): Roman Mocarz Poniedziałek 18.01.2016