Prezenty dla niej last minute

Pędzimy z pomocą i podpowiadamy, co ucieszy twoją partnerkę, córkę, siostrę, mamę, a nawet babcię

prezent dla niej ckm 2019.jpg

Kiedy do świąt pozostało już tylko kilka dni, raczej nie masz już wiele czasu na ich szukanie prezentów. Również byłoby dobrze, gdyby ich ceny w miarę mieściły się w twoim budżecie. Jak w takim razie trafić w gusta bliskiej osoby? Oto kilka podpowiedzi!

Prezent dla nastolatki i młodej kobiety

Znakomita większość dziewczyn i młodych kobiet kocha słodycze, które mogą być sympatycznym dodatkiem do takiego większego prezentu, jak gra książka czy po prostu gotówka. Rzadziej młode panie marzą o odzieży, gadżetach multimedialnych czy tabletach. Warto jednak wcześniej wybadać, czy nastolatka nie marzy o nowym smartfonie, modnej bluzie, zabawnym gadżecie, pamiętniku czy dobrych kosmetykach.

Dwudziestoparolatkom możesz spokojnie podarować markowe perfumy, ciekawą książkę, nowoczesny zegarek czy stylową biżuterię. Ostatnio bardzo modne jest dawanie w prezencie doświadczeń, ja chociażby karnet do kina, bilet na wymarzony koncert czy voucher do spa.

Prezent dla kobiety po 30-tce

Pomyśl o bardziej eleganckich drobiazgach, ekskluzywnej bieliźnie, markowej torebce i portfelach oraz pięknej biżuterii. Trafionym prezentem będą też kosmetyki i perfumy. Miłośniczki mocnych wrażeń z pewnością ucieszą się z niespodzianki z dawką adrenaliny – pomyśl o locie szybowcem lub paralotnią, skoku spadochronowym, kursie pole dance, przejażdżkę wystrzałowym autem... opcji jest naprawdę mnóstwo!

Prezent dla seniorki

Panie w starszym wieku, często wypoczywające na emeryturze i cieszące się z wnuków, cenią sobie ciszę, spokój i relaks. Postaw więc na dobrą książkę, lekkim winie, pięknym gustownym szalu czy rękawiczkach. Dobrym wyborem będzie też krem, balsam albo subtelne perfumy. A może jakieś przyjemne doświadczenie, jak voucher do SPA, bilet do teatru lub degustacja wina?

W każdym przypadku świąteczne prezenty wiążą się z mniejszym lub większym wydatkiem. Jak wynika z badań firmy Deloitte, założony poziom wydatków częsciej przekraczają mężczyźni niż kobiety – zdarza się to 58% panom.

- Polacy, biorąc przykład z innych Europejczyków, coraz częściej rozpoczynają robienie zakupów świątecznych już w listopadzie. Przeważnie korzystają przy tym z takich wyprzedaży jak Black Friday czy Cyber Monday – zauważa przedstawiciel TAKTO Finanse.Na wyprzedażach kupują najczęściej kobiety, mężczyźni na ogół nabywają prezenty świąteczne w ostatniej chwili, ponieważ nie mogą się zdecydować, co kupić swoim paniom. Inspiracji na prezent panowie szukają w internecie lub w sklepach stacjonarnych, rzadziej proszą o radę znajomych czy przyjaciół. Gdy jednak już coś im się spodoba, często nie kierują się ceną. Gotowi są nawet zaciągnąć pożyczkę, żeby kupić prezent wyjątkowy – dodaje specjalista.

Często jednak trudno wygospodarować czas na wizytę w banku, dlatego warto zdecydować się na pomoc ze strony firm pożyczkowych. Coraz więcej z nich proponuje pożyczki na raty, które można zaciągnąć przez internet i spłacać nawet przez kilka lat. Pamiętaj jednak o zachowaniu zdrowego rozsądku – w końcu chciałabyś wspominać te święta jako miło spędzony czas, a nie przyczyna zmartwień!

Materiał promocyjny


Dodał(a): Izabela Popko Piątek 21.12.2018