Premiera VIII części Gwiezdnych Wojen będzie opóźniona

Choć początkowo premierę filmu Gwiezdne Wojny: Część VIII zaplanowano na maj 2017 roku, już wiadomo, że będzie ona opóźniona. I to o kilka miesięcy!

Star-Wars-VIII-logo.jpg

Film Gwiezdne Wojny Część VIII miał pojawić się w kinach 26 maja 2017 roku, ale wytwórnia Lucasfilm przesunęła jego premierę na 15 grudnia 2017 roku. Choć decyzja ta jest już oficjalna, nie podano jej powodów.

Bardzo prawdopodobne, że przesunięcie premiery ma związek z plotkami o zmianach w scenariuszu. Jak donosi portal The Wrap, reżyser i scenarzysta Rian Johnson zdecydował się zmniejszyć rolę nowych bohaterów i skupić się bardziej na postaciach z Przebudzenia Mocy, ponieważ spotkały się one z nieoczekiwanie pozytywnym odbiorem widzów. Pewne jest, żen zdjęcia do VIII części Star Warsów rozpoczną się dopiero w lutym 2016 roku.

Przypominamy jednak, że już 16 grudnia 2016 roku pojawi się pierwszy samodzielny film osadzony w świecie Gwiezdnych Wojen - Rogue One: A Star Wars Story. Póki co, nie pozostaje nam nic innego, jak zadowolić się tą produkcją i cierpliwie czekać.Dodał(a): Bartosz Joda Czwartek 21.01.2016