Prawdziwie męska lektura

Testowane na redaktorach CKM prawdziwie męskie przypowieści.

Prawdziwie męska lektura


„Ktoś powiedział, że kochanie się jest niemal tak trudne technicznie,
jak pilotowanie helikoptera. Pilotowanie jest łatwiejsze, bo drążki sterownicze nie wiotczeją
nagle w najmniej spodziewanym momencie”

Graham Masterton


INSTYNKT ZABÓJCY
Joseph Finder
Prawdziwie męska lektura

gat.: męska przyjaźń

Jasonowi Steadmanowi w robieniu kariery przeszkadza brak bezwzględności, tego, co Amerykanie nazywają „killer instinct”. Ale gdy w firmie pojawia się weteran z Iraku, Kurt Semko, Jason zaczyna awansować, bo jego rywali spotykają fatalne wypadki. W końcu Jason orientuje się, komu zawdzięcza swe szczęście i musi odpłacić za pomoc. Krwawo i bezwzględnie! Pomyśl o tym, zanim przyjmiesz w prezencie od kolegi czekoladowy batonik...

CZERWONA MASKA Graham Masterton
Prawdziwie męska lektura

gat.: żywe drewno

W windzie ktoś o czerwonej twarzy zabija nożem młodego mężczyznę i rani kobietę. Rysowniczka Molly sporządza portret sprawcy, Czerwonej Maski. Bandzior z nadludzką gorliwością morduje nowe ofiary, ale wpada w pułapkę zastawioną przez teściową Molly, osobę o zdolnościach parapsychicznych. To dowód, że teściowe nadają się nie tylko do niańczenia wnuków, bo że potrafią być bohaterkami rodzinnych horrorów, wiadomo przecież od dawna.

WPADKA Nick Hornby
Prawdziwie męska lektura


gat.: samo życie

W życiu szesnastolatka wiadomość, że zostanie ojcem, bywa przygnębiająca. Nic więc dziwnego, że Sam szuka wsparcia duchowego w autobiografii swojego największego autorytetu, deskorolkarza Tony’ego Hawka. Niestety, przepisy na deskorolkowe sacktapy i hardflipy niekoniecznie pomagają sprostać roli niepełnoletniego ojca. Zanim sam pomyślisz o ojcostwie, poczytaj tę zabawnie poważną książkę. Może zainwestujesz w prezerwatywę?

MĘŻCZYZNA OD PODSZEWKI
Prawdziwie męska lektura

Krzysztof Klajs, Irena A. Stanisławska

gat.: nudziarstwo

Wszystko, co wiesz i czego nie chcesz wiedzieć o sobie — brzmi podtytuł tej książki—rozmowy, jaką toczą ze sobą dziennikarka i psycholog kliniczny. Niestety, tyle w niej napięcia, co w dziurawym balonie, a odkrywczych myśli, co w telewizyjnych wystąpieniach polskich polityków. Jeśli jako facet czujesz, że masz ze sobą problemy, naprawdę lepiej pogadaj o tym przy piwie z kumplem z podstawówki.


ROK NIE WYROK
Piotr Milewski
Prawdziwie męska lektura

gat.: odlot

Podczas obławy na handlarzy narkotyków przypadkowo zostaje zatrzymany korespondent Radia ZET. Sprawnie działający amerykański sąd uznaje go za dilera i skazuje na rok przymusowego odwyku. To początek życiowego uniwersytetu dla polskiego dziennikarza. Jest „czarnuchem” dla uczestniczących w odwykówce Murzynów i Latynosów o bogatej kryminalnej przeszłości. To, że radzi sobie w tych warunkach zaskakująco dobrze, dowodzi, że Polak potrafi. Lektura miejscami śmieszna, miejscami pouczająca, napisana fajnym językiem. Wyleczy cię z przekonania, że USA to ziemia obiecana.


Dodał(a): hep Czwartek 21.07.2011