Prasa hydrauliczna vs. włókno węglowe

To prawdopodobnie jedna z najbardziej satysfakcjonujących rzeczy, jaką zobaczysz w internecie. Starcie włókna węglowego z hydrauliczną prasą jest oszałamiające i po prostu piękne.
prasa.JPG

Z pewnością widzieliście kilka filmików tego youtubera, który sprawdza wytrzymałość przedmiotów codziennego użytku, poddając je miażdżąco silnemu naciskowi prasy hydraulicznej. Zresztą, mogliście nawet przeczytać o tym u nas w serwisie, jako że kiedyś również zainteresowaliśmy się tym youtubowym kanałem i go pokrótce opisaliśmy.

Wówczas sądziliśmy, że jeden artykuł w zupełności wystarczy, by wyczerpać cały temat, no bo w końcu ileż można pisać o miażdżeniu iPhone’ów, arbuzów i lalek Barbie. I gdy Hydraulic Press Channel spoczywał już gdzieś na dnie odmętów naszej pamięci, wtedy trafiliśmy na to: na filmik, w którym prasa hydrauliczna miażdży bryły włókna węglowego i po prostu wsiąknęliśmy ponownie.

Wszystko dlatego, że ten, zdawałoby się, bardzo mocny i wytrzymały materiał, zmienia się pod wpływem nacisku prasy w karbonowe wióry, zupełnie jakby to nie był jeden z bardziej trwałych kompozytów, tylko jakiś drewniany patyk. Widok ten był nie dość, że całkowicie zaskakujący, to dodatkowo po prostu w jakiś dziwny sposób satysfakcjonujący i piękny.

Sam youtuber również nie krył swojego zdziwienia na widok zmieniającego się w wióry włókna węglowego, dając temu wyraz głośnym: „what the fuck?!”. Zobaczcie zresztą sami (notka dla niecierpliwych: najciekawszy fragment zaczyna się od 1:00).Cóż, jak więc najlepiej pokazał ten filmik, włókno węglowe nie zawsze jest tak mocne jak się ogólnie uważa. A zwłaszcza w konkretnych warunkach.
Dodał(a): Jakub Rusak Poniedziałek 29.08.2016