Praca w Rządowym Centrum Bezpieczeństwa? Śmieciówka i kiepskie stawki

Praca na rzecz państwa niektórym kojarzy się z ogromnym wyróżnieniem i szansą, by choćby w minimalnym stopniu przyczynić się do rozwoju swojego kraju. Jeśli chodzi o niektóre stanowiska, okazuje się, że to największy i niemalże jedyny benefit z objęcia posady, a reszta nie wygląda kolorowo.
iStock-1255928059.jpg

W serwisie pracuj.pl pojawiła się oferta z tych "nie do odrzucenia". Dyrektor Rządowego Centrum Bezpieczeństwa szuka kogoś, kto będzie pełnił funkcję informatyka w Biurze Logistyki i Finansów. Do jego obowiązków miałoby należeć rozwijanie, testowanie, utrzymanie i tworzenie nowego oprogramowania, a także wykonywanie innowacyjnych, ciekawych portali, stron, aplikacji czy administrowanie Elektronicznym Systemem Zarządzania Dokumentacją.

Potencjalni kandydaci muszą być absolwentami kierunków związanych z informatyką, cybernetyką, elektroniką, telekomunikacją bądź bezpieczeństwem systemów informatycznych. A jak wygląda kwestia wymagań? Przyszły pracownik miałby znać technologie webowe JavaScript, HTML, CSS, WordPress, XML, JSON, a także Google Analytics, Webmaster Tools, posiadać duże doświadczenie, które uprawniłoby go do dostępu do niejawnych informacji i zgodzić się na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego. 

rcb.jpg__655x811_q85_subsampling-2.jpg

Po takim wstępie zapewne niejeden z was spodziewałby się równie imponującej propozycji w kwestii finansowej. No właśnie, tu pojawiają się schody. Jak podaje serwis android.com.pl, początkowo RCB oferowało kandydatom 3400 zł brutto na umowę zlecenie. Oferta ta jednak szybko została skrytykowana na portalu Wykop.pl, a szereg internautów bardzo krytycznie wyraził się o takim rozwiązaniu. Choć RCB szybko zmieniło ofertę po lawinie złych komentarzy, to pamiętajmy, że w internecie nic nie ginie – wielu użytkowników Wykopu zdążyło zrobić zrzuty ekranu. 

Obecnie RCB oferuje wynagrodzenie w wysokości 6000–6400 zł. Dodatkowo potencjalny kandydat po otrzymaniu umowy zlecenie w przyszłości może spodziewać się umowy o pracę, co jest udokumentowane w ogłoszeniu. Choć teraz to rzeczywiście wygląda już znacznie lepiej, to niesmak pozostał... i to bardzo duży. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Środa 23.06.2021