Powstanie serial „Władca Pierścieni”?

Wiele wskazuje na to, że „Władca Pierścieni” zaliczy tryumfalny powrót, i to w najlepszej z możliwych form – serialu. Amazon właśnie negocjuje warunki wykupu praw do ekranizacji.
77.0.jpg.png

HBO odniosło tak gigantyczny sukces tworząc serial „Gra o Tron”, oparty o serię książek George’a R.R. Martina, że inni najwięksi producenci postanowili pójść tą samą ścieżką i również stworzyć swój własny serial zakorzeniony w fantastycznym świecie smoków i walk między dziwnymi rasami stworów a ludźmi.

A skoro o tym mowa, to tak naprawdę gdzie lepiej jest sięgnąć, niż do książek innego faceta o wielu inicjałach, który stworzył jeszcze bardziej kultowy fantastyczny świat smoków i walk między dziwnymi rasami stworów a ludźmi?

Amazon Studios jest aktualnie w trakcie trójstronnych negocjacji z Warner Bros. Studios i Tolkien Estate o prawa do ekranizacji serii „Władca Pierścieni” w formie serialu. W grę wchodzą gigantyczne pieniądze, jako że za wspomniane prawa Amazon musiałby zapłacić aż 250 mln dolarów. A to tak naprawdę dopiero początek, bo koszty produkcji jednego sezonu widowiska z uniwersum „Władcy Pierścieni” szacowane są na ok. 100 mln dolarów.

Sprawa jest jednak na tyle istotna i poważna, że w negocjacje włączył się sam Jeff Bezos, twórca Amazona, który niezwykle rzadko angażuje się w jakiekolwiek pertraktacje. Stawka jest dodatkowo o tyle wysoka, że o prawa do ekranizacji Amazon walczy z innym gigantem na rynku videostreamingu – Netfliksem. Do niedawna w negocjacjach brała też udział stacja HBO, ale władze telewizji podjęły jednak decyzję o wycofaniu się z nich.

Dopóki więc ktoś z dwójki Amazon-Netflix nie dogada się z Tolkien Estate i Warner Bros., nie poznamy więcej szczegółów na temat serialu o „Władcy Pierścieni”. Zacieramy już jednak ręce na samą myśl o planach jego powstania. 

ZOBACZ TEŻ:Dodał(a): Tomek Makowski Poniedziałek 06.11.2017