Powstanie klasa dla myśliwych. W tym liceum będą uczyć polowania

Tego w Polsce jeszcze nie było. W Pomorskim Liceum Biznesu w Słupsku będą uczyć, jak polować. Powstanie tam pierwsza w kraju klasa o profilu łowieckim.
iStock-925684586.jpg
W Polskich liceach nie można narzekać na brak ciekawych kierunków. Na Podlasiu z początkiem września ruszyła pierwsza klasa o profilu disco polo. Wśród nauczycieli prym będzie wiódł legendarny Marcin Miller z zespołu Boys.

“Będę przyjeżdżał i będę chciał przekazać młodzieży wszystko to, czego nauczyłem się, będąc w zespole, na scenie” – mówił muzyk.

Okazuje się, że to niejedyna oryginalna oferta, z jakiej mogą skorzystać przyszli licealiści. W Pomorskim Liceum Biznesu w Słupsku powstanie pierwsza w Polsce klasa o profilu łowieckim. Rekrutacja na nowy kierunek jest już w toku.Uczniowie oprócz regularnych przedmiotów będą uczęszczać na zajęcia z rozszerzonej biologii, ekologii, ochrony gatunkowej oraz rodzajów broni łowieckiej. Te ostatnie będą odbywać się na strzelnicy. Trenowanie sokolego wzroku na pewno się przyda, żeby nie skończyć jak myśliwy, który polował na dzika, a ustrzelił człowieka. 

Sonda

Czy klasa łowiecka to dobry pomysł?

Licealiści zapoznają się także z historią i tradycją polowań, a także ich etyką. Dodatkowo na zajęciach z kynologii i sokolnictwa dowiedzą się sporo o najlepszych towarzyszach myśliwego, czyli psach i sokołach. 

Ci, którzy nie chcą zabijać zwierząt, będą mogli zamienić strzelbę na aparat fotograficzny. Na kierunku będą bowiem prowadzone zajęcia z fotografii przyrodniczej. Z dwururki zrezygnował już Elmer, który zawzięcie polował na Królika Bugsa, więc uczniowie mogą pójść jego śladem.


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Poniedziałek 07.09.2020