Powstanie film o… Tetris

To nie są żarty. Naprawdę ma powstać film o Tetris. A jakby tego było mało, to nie tylko jeden film. Planowana jest bowiem od razu cała trylogia.
tetris_2933521a.jpg

Podobno branży filmowej już dawno skończyły się pomysły na oryginalne fabuły. Świadczyć o tym może przenoszenie na srebrny ekran gier komputerowych (Assassin’s Creed, Warcraft), mobilnych  (Angry Birds), a nawet gier planszowych – niedawno pisaliśmy o tym, że ma powstać kinowa wersja Monopolu.

Myślę, że jednak nawet w najśmielszych snach i w najbardziej pokręconych transach narkotycznych nikt nie spodziewał się, że będzie mógł zobaczyć film o Tetris. Tak, gra, w której zadaniem gracza było układanie kolorowych, spadających klocków w taki sposób, by ich górna warstwa nie wyszła poza pole widzenia, doczeka się ekranizacji.

Ale zdaniem twórców jeden film to stanowczo zbyt mało, by dokładnie zgłębić te skomplikowane labirynty fabuły i zawiłe sieci powiązanych ze sobą wątków, jakie można uświadczyć w Tetris. Dlatego też od razu planują stworzyć całą trylogię. Całe szczęście, bo już zastanawialiśmy się jak oni to wszystko zdołają upchnąć w jednym pełnometrażowym filmie.

Produkcja ma nosić tytuł „Tetris The Movie”, a za jej stworzenie odpowiedzialne będzie Threshold Global Studios, czyli chińsko-amerykańska producencka współpraca między Brunonem Wu, a Larrym Kasanoffem. Budżet, jaki ów tandem chce przeznaczyć na film o Tetris, to oszałamiające 80 mln dolarów.

Według zapowiedzi dwójki producentów, zdjęcia do filmu mają rozpocząć się w 2017 roku w Chinach, a sam obraz ma być thrillerem science-fiction.

Nie wiem jak Wy, ale my już boimy się zakończenia. Co jeśli w finałowej scenie spadnie kwadratowy bloczek, który nigdzie nie pasuje?!Dodał(a): Jakub Rusak Środa 18.05.2016