Postać z X-Men w realu

Colin Furze to szalony naukowiec, który tworzy swoje wynalazki w zaciszu garażu. Skonstruował już wózek dziecięcy, który śmiga z prędkością 80 km/h, a także skuter inwalidzki rozpędzający się do 110 km/h oraz hydrauliczne szpony Wolverine`a.
furze-magneto.jpg

Po raz kolejny oddał hołd bohaterom komiksów Marvela z serii X-Men. Tym razem stworzył gadżet zbliżający człowieka do postaci Magneto. Ten złoczyńca, walczący z tytułowymi bohaterami, ma zdolność kontrolowania pola magnetycznego, co daje mu niewyobrażalnie potężną moc, którą chciał posiąść każdy z nas, kiedy zjeżdżaliśmy w dzieciństwie na rowerach z wysokich murków…



Garażowy inżynier stworzył buty, które pozwalają chodzić nawet do góry nogami. Przymocował do nich elektromagnesy wyjęte wcześniej z kuchenek mikrofalowych. W ten sposób może przyklejać się do metalowych powierzchni. Żeby się przemieszczać, musi odciąć dopływ prądu do jednego z butów i zrobić krok. Po odpuszczeniu przycisku przerywającego obwód, but znów `przykleja się` do sufitu bądź ściany.



Co prawda projekt i tym razem nie jest doskonały, bo trzeba nosić ze sobą akumulator, ale zawsze lepsze to, niż zakładanie na siebie zwykłego kostiumu z dyskontu.





Dodał(a): carlo Poniedziałek 02.06.2014