Popularny kierunek na wakacje bez testów. Raj dla antyszczepionkowców

Hiszpania skreśla Polskę z listy krajów o dużym ryzyku zakażenia koronawirusem. Oznacza to, że możemy wylatywać do tego kraju bez konieczności posiadania negatywnego wyniku testu na COVID—19. Swobodnie poruszać się po Hiszpanii mogą także osoby niezaszczepione.
iStock-518707448.jpg

To oczywiste, że kraje figurujące na co dzień jako wakacyjne kierunki, dokładają wszelkich starań by mogły przyjąć jak największą liczbę turystów. Polacy, którzy chcą wybrać się do Hiszpanii, właśnie mogą zrobić to bez żadnych testów – kraj może więc stać się celem dla antyszczepionkowców. 
Co zabawne, nasz kraj teoretycznie znajduje się nadal na liście tych o podwyższonym ryzyku, ale w praktyce wszystkie 16 województw jest z niej wyłączone. Oznacza to, że mimo wszystko każdy mieszkaniec naszego kraju może tam swobodnie polecieć.

Poza Hiszpanią, kilka dni wcześniej Polskę usunięto z takiej listy, jeśli chodzi o wyjazdy do Chorwacji. 

Oby tylko nie był to chwilowy "bum", który szybko zostanie ponownie zablokowany. Nie wiadomo, czy forma całkowicie otwartych granic nie okaże się strzałem w kolano. Z drugiej strony kraje utrzymujące się z turystyki muszą wiele postawić na to, by mimo pandemii stale ją rozwijać. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Wtorek 22.06.2021