Popraw jakość powietrza, zanim dopadnie cię smog

Sezon grzewczy się rozpoczął, a co za tym idzie, jak co roku w powietrzu będą unosiły się zanieczyszczenia. Jeżeli po powrocie z pracy do domu chcesz odetchnąć z ulgą, to na pewno pomoże ci w tym dobry oczyszczacz i nawilżacz powietrza.
air.jpg
Nie czekaj, aż sąsiad wymieni starego kopciucha na nowy piec i przesiądzie się z diesla na hybrydę. Zawalcz ze smogiem według własnych reguł i spraw sobie urządzenie, które ci w tym pomoże. Wybraliśmy najciekawsze z nich.

Oczyszczacze powietrza
Tego typu urządzenia powinny być już standardem w mieszkaniach znajdujących się w dużych miastach. W końcu to właśnie w nich smog najbardziej uprzykrza życie mieszkańcom. W zależności od wielkości pomieszczeń, w których chcesz uzdatnić powietrze, powinieneś rozważyć zakup innego sprzętu. W końcu nie jest ci potrzebny przemysłowy oczyszczacz, jeśli mieszasz na 40 m². Znaleźliśmy kilka opcji, które powinny sprawdzić się w różnych warunkach.

 ELECTROLUX  PHILIPS  TCL
electrolux.png philips (2).png tcl.png
 - do dużych pomieszczeń (do 92 m²)
 - niski poziom hałasu
 - sterowanie smartfonem
Sprawdź cenę
 - do średnich pomieszczeń (do 32 m²)
 - tryb nocny monitorujący jakość powietrza
Sprawdź cenę
 - do małych pomieszczeń (do 12 m²)
 - niewielki rozmiar
 - łatwość przenoszenia
Sprawdź cenę

Nawilżacze powietrza
Jeśli mieszkasz na wsi, powietrze wokół ciebie prawdopodobnie jest czystsze niż w mieście. W takim przypadku oczyszczacz jest opcją, a nie koniecznością. Jednak nie oznacza to, że mieszanka życiodajnych gazów w twoim otoczeniu jest odpowiednio nawilżona. A suche powietrze może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Żeby temu zaradzić, warto rozważyć zakup nawilżacza. Wybraliśmy te, które wśród użytkowników mają najlepsze opinie.

STADLER FORM PHILIPS GÖTZE & JENSEN
STADLER FORM.png philips 1.png GÖTZE & JENSEN.png
- do dużych pomieszczeń (do 50 m²)
- nawilżenie ewaporyzacyjne
- niski poziom hałasu
Sprawdź cenę
- do średnich pomieszczeń (do 44 m²)
- nawilżenie ewaporyzacyjne
Sprawdź cenę 
- do małych pomieszczeń
- nawilżenie ultradźwiękowe
- higrostat kontrolujący stopień nawilżenia
Sprawdź cenę


Dodał(a): Konrad Siwik / fot. istock Wtorek 06.10.2020