Pomnik twórcy Asterixa i Lucky Luke`a w Polsce

Pomnik kultowego twórcy komiksów stanie w Polsce
Rene Goscinny


Pewnie tak jak my wychowywałeś się na perypetiach Mikołajka, Lucky Luke`a i Asterixa. Zatem jeśli cenisz barwne komiksowe historie, to ucieszysz się pewnie, że autor przygód rezolutnego chłopca i walecznych Galów dorobi się w Polsce własnego pomnika.

René Goscinny miał polskie korzenie. Co prawda urodził się w Paryżu, ale jego rodzicami byli Polacy żydowskiego pochodzenia. Kto wie, czy rozkoszowalibyśmy się wspomnianymi wcześniej postaciami, gdyby dostał pracę u Walta Disneya, o którą się starał.  Na szczęście na swojej drodze napotkał Maurice`a de Bevere`a, z którym stworzył postać Lucky Luke`a. Z kolei współpraca z Albertem Uderzo zaowocowała przygodami Asterixa i Obelixa. Goscinny chciał być rysownikiem, jednak skupił się na pisaniu komiksów.  Do swojego dorobku twórczego może również dopisać reżyserowanie kilku filmów, w tym „Asteriksa i Kleopatry” z 1968 roku i „Dwunastu prac Asteriksa” z 1976 roku.

Pomnik René Goscinnego stanie przy Liceum Francuskim na Saskiej Kępie w Warszawie. Odsłonięcie planowane jest na 25 września.Dodał(a): carlo Czwartek 29.08.2013