Polskiego patoyoutubera dosięgnęła karma. A niedługo zrobi to też prokurator

Jeśli ktoś zarabia dużo pieniędzy w sposób uczciwy, ale również nie niszczy drugiej osobie życia, możemy w takiej sytuacji pogratulować sukcesu finansowego. Sprawa wygląda inaczej, kiedy bogactwo jest budowane na cudzym nieszczęściu, co pokazał patoyoutuber z Polski.
2nw1an3pqjxb4py9c2gqzv2626ixb74q.jpg

Niektórzy są pozbawieni jakichkolwiek, uczuć czy wartości. Jedynym celem dla zdemoralizowanych osób jest kasa i sława. Coraz częściej młodzi twórcy, a raczej youtuberzy, zamiast robić merytoryczne materiały video, wybierają tworzenie patologicznych treści, które mają “wybić się” na kontrowersji. Wszystko ma swoje granice, które jak widać zostały dawno przekroczone.

Celowo na łamach CKM.PL nie pisaliśmy o skandalicznym video patoyoutubera Łukasza Wawrzyniaka, aby nie podbijać mu liczby odsłon. Twórca internetowy, razem z grupą znajomych, zlecał innemu chłopakowi kolejne wyzwania za pieniądze, m.in. skok do kontenera na śmieci oraz jedzenie kocich odchodów. Jak się okazało, był to chłopak z niepełnosprawnością umysłową. Na bestialskie nagranie zareagowała była psycholog poszkodowanego. Zachowanie youtuberów określiła natomiast jako "czyste skur********o".

„Nie potrafi zbyt dobrze (o ile w ogóle) przewidywać skutków swoich działań ani podejmować racjonalnych decyzji. Czy to przeszkadzało twórcom filmu? W ogóle! W świadomy i perfidny sposób wykorzystali go do robienia obrzydliwych, dehumanizujących zadań” – tłumaczy psycholog Agnieszka Chułek na swoim facebookowym profilu.

Psycholog tłumaczy, że poszkodowany chłopak nie miał łatwego startu w życiu. Niektórzy perfidnie to wykorzystają. 
„Jeszcze do niedawna był wychowankiem domu dziecka, a jeszcze wcześniej był zaniedbywanym, maltretowanym dzieciakiem wychowywanym przez ulicę. Kilka lat temu w domu się nie przelewało. Czy dziwi więc, że mając w perspektywie zarobienie kilka stów, zgadza się na to wszystko? No nie, bo chce mieć tatuaż!” – dodaje Chułek.

Pato-materiał został usunięty z portalu YouTube dopiero po 5 dniach. Jednak oburzenie całego społeczeństwa przywraca wiarę w dobrych ludzi. Możemy się spodziewać, że prawdopodobnie sprawa zostanie zgłoszona do prokuratury.


Dodał(a): Kamil Nowicki / fot.: youtube.com Czwartek 15.04.2021