Polskie wojsko wzywa 50 tys. rezerwistów

Uwaga rezerwiści, wkrótce możecie dostać wezwanie do stawienia się w jednostce. Wojsko Polskie w tym roku planuje przeszkolić 50 tys. rezerwistów. Niektórzy będą mieli tylko 4 godziny na odmeldowanie się.

iStock-1193864190.jpg


Z wypowiedzi szefa Sztabu Generalnego gen. Rajmunda Andrzejczaka wynika, że wezwanie rezerwistów na ćwiczenia jest jednym z najważniejszych zadań polskiej armii w 2020 roku. W 2019 na podobnych szkoleniach musiało się stawić 39 tys. rezerwistów.

Z informacji, do których dotarła „Rzeczpospolita” wynika, że najliczniej na szkoleniach będą musieli stawić się prawnicy, lekarze, duszpasterze, finansiści, lotnicy, operatorzy sprzętu inżynieryjnego oraz kucharze.

CZYTAJ TAKŻE: POLICJANT INSTAGRAMER PUBLIKOWAŁ ZDJĘCIA ZWŁOK

Tegoroczne ćwiczenia mają być też dłuższe niż zazwyczaj – zamiast jednego dnia wojsko zapowiada szkolenia trwające od 5 do 12 dni. Rezerwiści mogą się również spodziewać wezwań w trybie natychmiastowych, co w praktyce oznacza, że mają oni 4 godziny na stawienie się w jednostce.

Najbardziej prawdopodobne „nabory” są planowane przed dużymi manewrami takimi jak Defender Europe 2020, czyli największym od 25 lat przerzutem wojsk amerykańskich do Europy oraz operacji Anakonda-20.

ZOBACZ GALERIĘ: NOWOCZESNE RADIOWOZY W SŁUŻBIE POLSKIEJ POLICJI
Dodał(a): Adam Barabasz / fot. iStock Środa 04.03.2020