Polskie seriale młodzieżowe lat 90. Pamiętasz je?

Kiedyś nie było Netflixa ani HBO GO, a seriale nie były przesiąknięte poprawnością polityczną. Jeżeli dorastałeś w latach 90., z pewnością nie będziesz miał problemu z przypomnieniem sobie tych kultowych tytułów.
sagala.png

Tajemnice Sagali
Serial opowiada o dwóch braciach mieszkających w Warszawie. Kuba i Jacek trafiają na kawałek tajemniczego kamienia nazywanego Sagalą. Muszą znaleźć jego wszystkie siedem części. Sagala obdarza swojego właściciela magiczną mocą, jednak pierwotni ludzie nadużywali jego zdolności.


Dwa Światy
Grupa nastolatków wyrusza na szkolny obóz w Góry Błękitne w Australii. Jednym z nich jest Paul Reynolds, który podczas wędrówki trafia do jaskini. Wewnątrz niej odnajduje tajemnicze przejście do równoległego świata. Przez przypadek pokonuje bramę i odkrywa, że rządzą w nim mistrzowie magii.

WOW
Akcja serialu toczy się w fikcyjnej niewielkiej miejscowości Laurentine. Komputer nauczyciela matematyki w tamtejszej szkole zostaje zainfekowany inteligentnym wirusem. Ten wydostaje się z urządzenia do świata rzeczywistego i zaczyna żyć własnym życiem. Napotyka jednak na swojej drodze złego Morgana.Maszyna Zmian
Do sanatorium dla alergików zostaje przywieziona grupa dzieciaków, będących pod opieką Filipa i Anny. Podczas zabawy trafiają one na stary fortepian, w którym się zatrzaskują. Wewnątrz znajdują tajemne przejście do podziemi, w których odnajdują jeszcze dziwniejsze znalezisko – maszynę zmian.Trzy szalone zera
Trójka przyjaciół mieszka w małym nadmorskim miasteczku. Ola jest początkującym magikiem, Olaf ma hodowlę rybek, a Oskar przeprowadza różne eksperymenty i tworzy wynalazki. Dzięki pierwszym literom imion i absurdalnym pomysłom zyskali przydomek Trzy Szalone Zera.

Słoneczna Włócznia
Bohaterem serialu jest 12-letni Max Grey. Jego ojciec jest naukowcem, który uczestniczy w wyprawie ekipy archeologów prowadzących prace wykopaliskowe w Andach. Tam odnajduje włócznię, którą przywozi do domu. Max ją odnajduje i za jej pośrednictwem zyskuje nadludzkie zdolności.

Gwiezdny Pirat
Grupa dzieci przybywa do Żywodębu, na zaproszenie autorki książki pod tytułem “Tajemnica Żywodębu”. Opowiada ona o piracie z Błękitnej Galaktyki, który wykradł kosmiczny skarb i uciekł na Ziemię. Okazuje się, że opisane w powieści wydarzenia mogą być prawdziwe.7 życzeń

Trzynastoletni Darek ratuje przed podwórkowymi chuliganami czarnego kota – Rademenesa. Okazuje się, że nie jest on zwyczajnym zwierzęciem i potrafi mówić. Wdzięczny za uratowanie życia postanawia spełnić tytułowe siedem życzeń chłopca.


Tajna misja
Albert i Victoria po stracie rodziców i pobycie w sierocińcu zostali adoptowani przez swojego stryja. Dziewczyna pewnego dnia uruchamia komputer, który łączy ją z rówieśnikami na całym świecie. Wtedy dzieciaki powołują do życia potężną organizację.


Dodał(a): KK Piątek 17.05.2024