Polski mega gadżet - Dice+

Wynalezienia tego gadżetu zazdroszczą Polakom tęgie technologiczne mózgi na całym świecie! My pękamy z dumy, że takie rzeczy powstają nad Wisłą. Kostka Dice+ powstała ponad dwa lata temu, ale cały czas jest na topie wśród akcesoriów do gier i właśnie przeżywa swój renesans.
dice+-otw.jpg

Dice+ to kostka do gry, ale na elektronicznych sterydach, jest dwukrotnie większa od standardowych sześcianów i kryje w sobie ciekawe rozwiązania technologiczne. Wyposażona w procesor, akcelerometr i magnetometr zapewnia rozrywkę na najwyższym poziomie interaktywności. Bo jej obsługa nie polega tylko na rzucaniu odpowiedniej ilości oczek. Można nią również sterować wirtualnym samolotem czy samochodem, obracając ją w palcach w odpowiednich kierunkach.

Wings of Fire on DICE+ from DICE+ on Vimeo.Jej głównym zadaniem jest zastąpienie tradycyjnej kostki do gry. Została odpowiednio zaprojektowana i wyważona, by przy jej rzucie zachowany był element losowości. Wyposażoną ją w skomplikowany do obejścia system fair play. Procesor bierze pod uwagę minimalny czas i kąt obrotu oraz sprawdza czy płaszczyzna pod gadżetem nie ma nachylenia większego niż 5%. To wszystko zapobiega oszustwom podczas gry. Do tego cyfry na małych wyświetlaczach LED pojawiają się dopiero po zatrzymaniu kostki w miejscu, trudno zatem manipulować rzutem.

Cyfry wyświetlane są na gumowanych ściankach, pod którymi znajdują się diody LED. Ich kolor można zmieniać. Gadżet wyposażony jest w moduł Bluetooth obsługujący iPady (od wersji 3 wzwyż) oraz tablety z Androidem 4.0 i nowszym. Również inne smart urządzenia będą współpracowały z Dice+. 20-minutowe ładowanie wbudowanego akumulatora odbywa się za pomocą portu micro USB. Wystarcza to na 20 godzin grania.

DICE+ TV ad from DICE+ on Vimeo.W zestawie, znajduje się pięć darmowych tytułów, a wiele innych możesz pobrać za kilka złotych. To dobre rozwiązanie, które oszczędza Ci czas i miejsce na szukanie i przechowywanie gier planszowych. Idealnie sprawdza się również w podróży, bo mieści się w kieszeni, a gry przechowujesz w pamięci tabletu. Oczywiście to również dobry sposób na zagospodarowanie chłodniejszych jesiennych weekendów. Jeśli nie masz pomysłu na prezent, kostka Dice+ będzie świetnym rozwiązaniem dla większości osób, bo gra z tym wirtualnym sterownikiem mocno wciąga i uzależnia. Tym bardziej, że po zakończeniu zabawy nie trzeba nic sprzątać, składać i przeliczać, by sprawdzić, czy nic się nie zgubiło.

Cena kostki Dice+ to 149 złotych.

DICE+ Pirates | Gameplay from DICE+ on Vimeo.

dice+-tech'.jpg

Dodał(a): Paweł Jaśkowski Piątek 13.11.2015