Polska 'Gra o Tron'. TVP szykuje kontynuację 'Korony Królów'...

TVP nie zwalnia tempa i idzie za ciosem. Po 'sukcesie' serialu 'Korona Królów', czeka nas serial 'Jagiellonowie', który będzie jej bezpośrednią kontynuacją. Emisję zakończono w październiku 2020 r., co pewnie podłamało wielu fanów. Nie martwcie się jednak, ponieważ teraz szykuje się prawdziwa bomba.
Zrzut ekranu 2022-01-26 o 12.13.22.png

"Akcja serialu rozpoczyna się w roku 1399 i wprowadza widzów w pełne zwrotów akcji lata dynastii Jagiellonów. Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni, żeby zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego - Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie. Po śmierci Konrada von Jungingena Wielkim Mistrzem zostaje jego żądny krwi brat Ulryk. Jagiełło zdaje sobie sprawę, że pokój z Krzyżakami jest kruchy, wie także, że wojna jest nieunikniona i tylko ona oddali raz na zawsze krzyżackie zagrożenie. 15 lipca 1410 r. dwie wielkie armie stają na wzgórzu Grunwaldu - rozpoczyna się walka na śmierć i życie. Zwycięstwo nad Krzyżakami wzmacnia pozycję Jagiełły w Europie" – można przeczytać w informacji prasowej. 
Po tej krótkiej notce można wnioskować, że serial będzie łączył fragmenty 'Gry o Tron' z Tureckim serialem. Dodatkiem ma być "widowiskowo pokazana bitwa pod Grunwaldem". Jeżeli pobije scenę z ekranizacji "Krzyżaków", jesteśmy skłonni do zostania fanami.

"W tle wielkich wydarzeń i małżeńskich perypetii władcy rozgrywać się będzie życie drugoplanowych bohaterów. W serialu nie zabraknie akcji szpiegowskich, intryg dam dworu, procesów o czary, wątków dramatycznych czy komediowych" - informuje stacja. 

Widzowie zobaczą w serialu takie sławy, jak Agnieszka Wagner, Radosław Pazura, Bogdan Kalus czy Anna Cylejska. W rolę Władysława Jagiełły wcieli się Sebastian Skoczeń. 

Zdjęcia rozpoczęły się 17 stycznia. Serial ma mieć 125 odcinków. Pozostaje najważniejsze pytanie...

Czekacie? 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / facebook.com Środa 26.01.2022