Policjanci nie chcą nosić broni

Pamiętacie zabawę z policjantów i złodziei? My zawsze chcieliśmy być złodziejami, ale jak już zostawaliśmy policjantami, to najbardziej nas bawiła możliwość korzystania z pistoletów. Pewni policjanci mają jednak zupełnie inne podejście do swojego zawodu.

pol.jpg

Prócz łatwiejszego dostępu do fajek i alkoholu, w dorosłym życiu wszystko jest trudniejsze niż w dzieciństwie. Dlatego stróże prawa nie mogą sobie bezkarnie strzelać do przestępców czy podejrzanych. Wielu z nich obawia się, że po użyciu broni palnej w czasie służby, będzie ich czekało wieloletnie dochodzenie, czy nie doszło do nadużycia. Żyjemy jednak w czasach nieustannego zagrożenia terrorystycznego, dlatego słusznym by się wydawało wyposażenie policjantów w odpowiednie uzbrojenie.

Nas może śmieszyć wyobrażenie policjanta bez pistoletu, ale w Wielkiej Brytanii zaledwie 1500 oficerów może nosić przy sobie broń palną. Z powodu ostatnich wydarzeń na świecie, zapytano mundurowych, czy chcieliby zostać w takową wyposażeni. W ankiecie, którą otrzymało 32000 stróżów prawa pytano również o to czy woleliby broń palną czy może teasery. Odpowiedzi jakich udzielono mogą was zaskoczyć. Jeden z zainteresowanych stwierdził, że nie po to wstąpił do policji, aby nosić broń (serio!).
brt.jpg
Zwrócono uwagę, że policja nigdy nie była służbą uzbrojoną. Dlatego też widok osoby wyposażonej w broń palną jest dla mieszkańców czymś wyjątkowym. Brytyjczycy nie są tak oswojeni z pistoletami, jak Amerykanie, którzy mogliby cię zastrzelić, gdybyś chciał odebrać im prawo do posiadania broni. Z tego powodu ankietowani wypowiedzieli się przeciw możliwości uzbrojenia. 78% pytanych osób chciałoby, aby zostało tak jak jest, a 22% uważa, że pozwolenie na noszenie broni palnej to dobry pomysł. Mieszkańcy Wielkiej Brytanii są bardzo konsekwentni w swoich wyborach. Osiem lat temu przeprowadzono podobne badania, a wynik różnił się zaledwie jednym procentem. 79% osób nie zgadzało się na uzbrojenie, a 21% było za.  

BITWA

Z bronią Bez broni

Głosów: 345
Więcej bitew

Dodał(a): Adam Nawrocki Środa 11.01.2017