Policja nie będzie mogła ścigać ludzi, którzy uciekają

Przecież to logiczne. Według nowego regulaminu funkcjonariusze z Chicago nie będą mogli prowadzić pościgów za ludźmi tylko dlatego, że uciekają bądź popełnili drobne wykroczenia. Wszystko przez to, że mogą w ten sposób wywołać zagrożenie zarówno sobie, jak i osobom ściganym i zwykłym przechodniom.
Zrzut ekranu 2022-06-22 o 14.35.57.png

"Ludzie mogą unikać kontaktu z funkcjonariuszem z wielu powodów innych niż zaangażowanie w działalność przestępczą" – stwierdzono. Szef policji w Chicago David Brown poinformował, że przepisy mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Powstały one podczas współpracy z funkcjonariuszami i mieszkańcami miasta.
Policjanci będą mogli ścigać osoby, które popełniły poważne przestępstwo stanowiące "oczywiste zagrożenie dla jakiejkolwiek osoby". Mowa tu o dotkliwym pobiciu lub jeździe samochodem pod wpływem alkoholu. 

Osoby, które podejmą się drobnego wykroczenia, jak picie alkoholu w miejscach publicznych, nie będą mogły być ścigane przez policjantów. Oczywiście funkcjonariusze nadal będą zobowiązani do ukarania, gdy złapią kogoś na gorącym uczynku, ale nie mogą za nim biec, gdy ten zacznie uciekać.


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz Środa 25.01.2023