Policja aresztowała papużkę. Spędziła noc w areszcie

Jedna z reguł prawa rzymskiego głosi: twarde prawo, ale prawo. Dość dobitnie przekonał się o tym egzotyczny ptaszek, który trafił na jeden dzień do aresztu.

Zdjęcie kolorowej papugi spędzającej noc w areszcie podbija internet. Do nietypowego zatrzymania doszło w holenderskim mieście Ultrecht.

Kolorowy ptak jest najlepszym dowodem na to, że czasami można mimowolnie znaleźć się w niewłaściwym miejscu w bardzo nieodpowiednim czasie. Jak wyjaśniła policja, zwierzę usiadło na ramieniu mężczyzny, który został zatrzymany za kradzież w sklepie i razem ze złodziejem trafiło za kratki.

W związku z tym, że na komisariacie policjanci nie mieli do dyspozycji klatki dla ptaków, zwierzę zostało umieszczone w celi i spędziło jeden dzień o chlebie i wodzie. 


W instagramowym wpisie policja dodała, że papużka nie została przesłuchana, ponieważ z informacji funkcjonariuszy wynika, że jest niewinna.

Informację o zatrzymaniu ptaka podała nawet lokalna telewizja, jednak ze względu na uszanowanie prywatności zwierzęcia, jego oczy zostały zakryte czarnym paskiem. 

Z komunikatu policji wynika, że ptak odzyskał wolność, czyli trafił do innej klatki.


ZOBACZ TAKŻE: DZIKI NA KOKSIE. DILERZY STRACILI TYSIĄCEDodał(a): Adam Barabasz / fot. Twitter Środa 04.12.2019