Polak z tego mema miał udział w wysłaniu rakiety Elona Muska w kosmos

Kojarzycie tego starego jak polski internet mema z czterema informatykami siedzącymi przy stole? Jeden z tych chłopaków osiągnął niesamowity sukces i brał udział przy wystrzeleniu rakiety Elona Muska w kosmos.
MTkwNzU4JD1EOGFMZgI1YF1CYR57Qz09BhBgCjkbfGRdQXtNZAR-YUZGfUttAX9tXUVhEzhEPzERFmAKO1M=.png

Mema z czterema nerdami w wieśniackich sweterkach chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Jak można było jednak przypuszczać, każdy z tych chłopaków, z których kiedyś polewkę miał cały internet, obecnie robi dużą karierę i jest wziętym informatykiem.

Jeden z nich osiągnął ł jednak jeszcze większy sukces, można by rzec – światowy. Tomasz Czajka, bo o nim mowa, to ten najmłodszy chłopaczek, na fotce jako jedyny siedzący bez okularów. Dawniej media informowały, że skończył matmę na Uniwersytecie Warszawskim i zatrudniony jest w Google. W 2016 roku zmienił jednak pracodawcę na SpaceX Elona Muska.

I wiecie co? Facet miał całkiem duży udział w wysłaniu rakiety Faclon Heavy i samochodu Tesla Roadster w kosmos. Czajka jest bowiem w SpaceX programistą odpowiedzialnym za programowanie używane podczas lotów statków, a więc był jednym z głównych mózgów operacji i to zapewne m.in. dzięki niemu wszystkie Falcon Heavy bezpiecznie wzniósł się w powietrze, a nie np. eksplodował podczas startu.

I co, dalej śmieszą was informatycy?Dodał(a): Tomek Makowski Piątek 09.02.2018