Polak wystąpi w filmie Quentina Tarantino – zagra Romana Polańskiego

To już oficjalne – polski aktor wystąpi w najnowszym filmie amerykańskiego reżysera Quentina Tarantino.
polak-zagra-romana-polanskiego-u-quentina-tarantino_5b8577bb.jpg

Znamy coraz więcej szczegółów na temat obsady najnowszego filmu Quentina Tarantino pt. „Once Upon a Time in Hollywood”.

Wiemy już na pewno, że w główne role aktora Ricka Daltona i jego dublera Cliffa Bootha wcielą się Leonardo DiCaprio i Brad Pitt. Tłem historii w filmie będzie natomiast makabryczne zabójstwo Sharon Tate (ówczesnej żony Romana Polańskiego) i w tej roli zobaczymy piękną Margot Robbie. Samego Polańskiego zagra zaś Polak – Rafał Zawierucha, który dzięki występowi w tym filmie prawdopodobnie wygra życie.

Jeszcze przed ogłoszeniem, że Zawierucha wcieli się w rolę Romana Polańskiego, w sieci krążyły plotki, że rolę polskiego reżysera może dostać Borys Szyc. Quentin Tarantino postawił jednak na mniej znanego aktora.

Kim jest Rafał Zawierucha
Urodzony w 1986 roku Zawierucha ukończył warszawską Akademię Teatralną w 2012 roku. Rok później trafił do zespołu stołecznego Teatru Współczesnego, ale na dużym ekranie zadebiutował już w 2011 roku w filmie „Księstwo” Andrzeja Barańskiego.

Jego filmografia wypełniona jest małymi rolami w takich filmach jak „Bogowie” Łukasza Palkowskiego, „Miasto 44” Jana Komasy czy „Powidoki” Andrzeja Wajdy. Zawierucha ma także na koncie występy w serialach „Pakt” i „Przyjaciółki”. 31-latek zajmuje się również dubbingiem. Można było go usłyszeć m.in. w widowiskach Marvela jak „Thor: Ragnarok” czy „Doktor Strange”.

Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. screen YouTube Wtorek 28.08.2018