Polak próbował przemycić 79 pistoletów do Anglii

Prawie 80 rewolwerów ukrył w samochodzie Polak jadący do Wielkiej Brytanii. Zatrzymano go we Francji i oskarżono o usiłowanie przemytu.
bro.jpg

Polak próbował wwieźć do Wielkiej Brytanii 79 sztuk broni, ukrytych w specjalnych schowkach pod maską dostawczego Mercedesa. 59-letni Janusz M. został zatrzymany 1 lipca 2017 roku przed wjazdem do kanału La Manche w miejscowości Coquelles we Francji. Postawiono mu zarzut usiłowania przemytu.

Pistolety kaliber 4 mm i 6 mm oraz amunicję schowano między części samochodowe. Miało to zapobiec wykryciu. Jednakże francuska policja otrzymała wcześniej informację o planowanym przemycie, dlatego funkcjonariusze bardzo dokładnie sprawdzili vana.

Mundurowi zakwalifikowali broń jako groźną, chociaż znalezione pistolety były sportowe, a ich siłę rażenia można porównać do wiatrówki. Na razie śledztwo jest we wstępnej fazie, ale funkcjonariusze nie mają wątpliwości, że rewolwery miały służyć celom kryminalnym na terenie Wielkiej Brytanii.

W samochodzie prócz kierowcy Janusza M. znajdowało się sześć osób. W tym cztery kobiety i dwóch mężczyzn, wszyscy również pochodzący z Polski. Po zatrzymaniu, pasażerowie zostali zwolnieni bez postawienia zarzutów.

W ramach operacji prócz Polaka aresztowany został 23-letni Czech Denis K., na co dzień mieszkający w Wielkiej Brytanii. Wraz z Januszem M. odpowie on przed sądem za udział w przemycie.

I chociaż bez wątpienia oskarżonych czeka surowa kara, to pewnie byłoby im lżej, gdyby aresztowania dokonała ta policjantka:Dodał(a): Paweł Zieleń / fot.: YouTube Środa 05.07.2017