Polak potrafi

Przedstawiamy rodaków, którzy dokonali rzeczy niezwykłych, niesłychanych, a nawet nie do pomyślenia. Czytaj i podziwiaj, co Polak potrafi i do czego jest zdolny
Mariusz Pudzianowski

Ostatni medal na piłkarskich mistrzostwach  świata zdobyliśmy 29 lat temu. Połowę naszych autostrad zbudował Adolf Hitler. Nie posiadamy bomby atomowej, rakiet kosmicznych ani toru Formuły 1. Ale głowa do góry, są też dobre wiadomości! Mamy przecież dostęp do morza, czystą wódkę, najpiękniejsze kobiety na Ziemi, a przede wszystkim naszą słynną ułańską fantazję! To dzięki niej Polacy dają sobie radę w każdej sytuacji, a wyczyny naszych rodaków są podziwiane, wychwalane i wskazywane jako wzór do naśladowania na całym świecie. Poniżej lista bohaterów, których dokonania utkwiły w naszej pamięci szczególnie mocno.

- Stanisław K. z Witnicy rozbrajał znalezione w lesie niewypały z II wojny światowej. Zapalniki odrąbywał... siekierą.

- Anonimowy Polak podrzucił Krystynie Szczepaniak, bezdomnej z warszawskiego dworca, torebkę z napisem „Dla ubogich”. W środku było 41 tys. zł.

- Tadeusz Krupa, rodak mieszkający w Fort Lupton w amerykańskim Kolorado, od grudnia 2007 roku aż 21 raz y trafił właściwe liczby w tamtejszym totolotku. Łącznie wygrał ponad 160 tys. dolarów.

- Wioletta Frankiewicz–Janowska jest obecnie jedynym polskim rekordzistą świata w lekkiej atletyce. 2000 metrów z przeszkodami pokonała w ciut ponad 6 minut i wcale nas nie zraża fakt, że to dziwny dystans i mało kto na nim biega.

- Piotr W. z Mrągowa przez ponad rok kradł prąd z... policyjnego fotoradaru. Sprawę wykryto dopiero w styczniu 2009 roku, ale nie zrobili tego policjanci, tylko urzędnicy mrągowskiego ratusza.

- We krwi 45–letniego mieszkańca wsi pod Skierniewicami stwierdzono 12,3 promila alkoholu. Mężczyzna trzykrotnie przekroczył  śmiertelną dawkę, wpadł pod samochód i... przeżył.

- Arkadiusz Pawełek ze Świętochłowic opłynął przylądek Horn. Pontonem.

- Mariusz Pudzianowski z Białej Rawskiej pięciokrotnie zdobył mistrzostwo świata Strongman, a w martwym ciągu regularnie podnosi 415 kg.

- Rafał Jarosiński, listonosz z Radomska, chciał zmienić swoje imię i nazwisko na James Bond. Niestety, agentem 007 nie został, gdyż nie zgodziły się na to ani Urząd Stanu Cywilnego, ani sądy...

- Wiesław K., rolnik spod Kętrzyna, w maju 2009 r. pruł traktorem po wódkę. Był napity, nieostrożny i wpadł pod pospieszny. Przeżył! Gdzie indziej na świecie są takie twarde chłopy?!

- 53–letni mieszkaniec Kielc pobił rekord świata w zakładach bukmacherskich. Obstawił serię wyników meczów piłkarskich po stawce 1 do 189 659 i... trafił. Nie ujawniono, jaką dokładnie kwotę postawił. Gdyby to było marne 10 zł, wziąłby z kasy prawie 1,9 mln zł!

- W lutym 2009 roku Marcin K. i Sylwester B. z Lublina zorganizowali kradzież... czterech czołgów T–34 z wojskowego poligonu w Jagodnem.

- Polska jest na zaszczytnym 8. miejscu na  świecie pod względem ilości stron internetowych z twardą pornografią. Nasi wspaniali przedsiębiorcy utrzymują w sieci ponad milion takich witryn.

- Syn Artura Barcisia, znanego aktora, był jednym z najbogatszym nastolatków świata. Niestety, 12,5 mln zł leżało na jego koncie tylko kilka godzin. Bank przeprosił za pomyłkowy przelew i zabrał kasę.

- We wrześniu 2008 roku proboszcz z Deszkowic koło Zamościa przeszedł do historii jako pierwszy duchowny, który... zastrajkował przeciw własnym parafianom. Bo nie płacili na kościół...

- Zimą 2008/2009 roku Krzysztof Dzienniak z Brzegu przejechał 32 tys. km wzdłuż i wszerz USA na... małym żółtym skuterku.

- Adam Snarski z Gdańska potrzebował zaledwie 12,2 sekundy, żeby wypić do dna dwa półlitrowe kufle piwa.

- Statystyczny Polak uprawia seks 143 razy w roku. Dzięki temu aż o 40 „numerków” przekraczamy średnią światową.

- Biust Igi Wyrwał, 22–latki z Kalisza, okrzyknięto „najpiękniejszymi piersiami świata”. Nic dziwnego, że przecudna Iga pojawiła się na okładce CKM–u już pięć razy. I coś czujemy, że to nie koniec...

- Zbigniew Cołbecki z Torunia stał się gwiazdą po tym, jak ktoś sfilmował i pokazał w internecie jego ekstrawagancki taniec uprawiany podczas sprzątania londyńskich ulic. Tylko na youtube.com ten filmik obejrzało pół miliona ludzi!

- W lutym 2009 r. 35–letni Polak próbował przemycić przez granicę szwedzko–norweską kilka kartonów fajek i 17 litrów wódki. Ale nie dlatego o nim tu piszemy. Gdy wypatrzyli go celnicy, rodak pruł z kontrabandą na motorowerku przez śnieżycę przy temperaturze –10 stopni!

- Stanisław S., kiedy był komendantem Straży Miejskiej w  Łodzi, zasypywał urząd swojego miasta anonimowymi donosami. Skarżył się w nich na policję, a wychwalał łódzką straż miejską...

- Bolesław Krawczyk z Olsztyna przejechał w 2008 r. na rowerze non stop, w ciągu jednej doby, aż 864 km.

- W marcu 2009 r. pewna mieszkanka Wrocławia znalazła na klatce schodowej swego domu 10 tys. dolarów w spiętych gumką używanych banknotach. I dobrowolnie zaniosła je na policję.

- Oficjalnie nagrodę Nobla dostało czterech Polaków – Sienkiewicz, Reymont, Miłosz, Wałęsa oraz dwie Polki – Skłodowska–Curie i Szymborska. Jednak jeszcze ponad 20 innych noblistów urodziło się lub ma korzenie w Polsce!

- Arek „Szajba” Pawlukowicz z Lubska pojechał na motocyklu Suzuki GSXR–1300 Hayabusa – po polskiej drodze! – z prędkością 309 km/h.

- Bartłomiej Jaszka, reprezentant Polski w piłce ręcznej, w połowie meczu z Danią o 3. miejsce mistrzostw świata 2009 złamał rękę. Mimo to grał do końca, rzucił łącznie cztery gole, a Polska wygrała i zdobyła brązowy medal!

- Roman Bartkowiak ze Śremu w ciągu niecałej doby przepłynął Wartą dystans 110 km. Wpław.

- Lucyna Turyk–Wawrynowicz była najlepszą sprzątaczką w Hollywood. Sprzątnęła m.in. diamentowe kolczyki żony Roberta De Niro oraz skórzaną kurtkę Candice Bergen. Amerykański sąd nie docenił jednak manii czystości Polki i skazał ją na trzy lata więzienia...

- 46–letni Oleg P. z Warszawy trafił do izby wytrzeźwień... 170 razy (stan na rok 2008). A że nie zapłacił za żadną z tych wizyt, ma już dług na ponad 42 tys. zł.

Dodał(a): Mateusz Zieliński Piątek 07.10.2011