Podwodny Google Street View

Google po inwigilowaniu i sfotografowaniu ulic największych miast świata stwierdza, że świat na powierzchni to za mało.

google ocean.jpg


fot. Google Street View
Eksploruj nasz fan page!


Dlatego schodzi ze swoimi kamerami i aparatami pod wodę. A konkretnie w sześć różnych miejsc -  w Australii jest to Wielka Rafa Koralowa (zwana też Barierową): Lady Elliot Island, Heron Island, Wilson Island; Wyspy Apo na Filipinach: Dauin; Zatoka Hanauma na Hawajach: Oahu, Molokini Crater na Maui.

Wszystko udało się połączyć w 360-stopniowe panoramy dzięki współpracy z The Catlin Seaview Survey. Firma ta przypomina, że człowiek zna zaledwie 5% życia podwodnego i chce jednocześnie przybliżać jak największą część szerokiemu gronu odbiorców.

Pod wodą możemy poczuć się jak nurkowie i zachwycać się rafą, żółwiami, mantami, a nawet `mijać` innych nurków/snurków. A to wszystko bez akwalungu, w 100% bezpieczni, jak byśmy oglądali National Geographic. Tyle że tu sami decydujemy gdzie `płyniemy`.

Gdzie następnie skieruje swoje kroki Google? Street View z Marsa? A może z wnętrza Ziemi?

Zanurkuj z Google TUTAJNa potrzeby tego wielkiego projektu, zaprojektowano specjalną, najbardziej zaawansowaną technicznie,  podwodną kamerę, która robi zdjęcia panoramiczne (360 stopni) w rozdzielczości HD.Dodał(a): gianni Czwartek 27.09.2012