Podłużna twarz gwarantuje sukces!

Badania naukowe dowodzą, że mężczyźni posiadający podłużną twarz są lepsi w negocjacjach i mają większą szansę na sukces niż ci z okrągłym licem

mężczyzna z kciukami do góry

Jeśli chcesz się dowiedzieć, czy w życiu odniesiesz sukces, wystarczy, że... podejdziesz do lustra! W ten sposób staniesz oko w oko ze swoim przeznaczeniem. Dowodzą tego badania naukowe!

Twoja twarz mówi więcej o tobie, niż by ci się mogło wydawać. To, na jakiej wysokości masz górną wargę, a na jakiej brwi, jest np. odpowiedzią na pytanie, czy będziesz bogiem sukcesu, czy zwykłym lamerem... 

Naukowcy z czterech amerykańskich uniwersytetów przebadali 60-ciu studentów płci męskiej oraz dodatkowo 46 studentów MBA i udowodnili, że facetom z owalnymi, szczupłymi twarzami wiedzie się lepiej w biznesie i negocjacjach niż ich pucołowatym kolegom. Badani, którzy wcielali się w role pracownika i szefa, mieli za zadanie negocjować premię. Okazało się, że panom z pociągłym fejsem udało się wywalczyć ponad 2000 dol. więcej niż tym z twarzą o kształcie księżyca w pełni. Naukowcy tłumaczą wyniki faktem, że posiadacze owalnej japy mają więcej testosteronu, który pomaga w zdobywaniu władzy i osiąganiu celów.

Żeby jednak nie zdołować naszych okrąglutkich czytelników, mamy pocieszenie: badania dowiodły również, że ci radzą sobie z kolei lepiej w pracy grupowej.


Dodał(a): BJ, fot. FameFlynet Piątek 08.08.2014