Poczuj się jak bagaż

Co dzieje się z Twoim bagażem, gdy już się odprawisz albo gdy samolot wyląduje i wypluje z siebie wszystkie walizki? Przypomnij sobie swoją historię i skonfrontuj ją z wideo nagranym przez władze jednego z europejskich lotnisk.
jak-bagaz.jpg

Stoisz na lotnisku i zastanawiasz się, co dzieje się z Twoją walizką, gdy znika za plecami pani z odprawy. W głowie kłębią się niepokojące myśli – pewnie spada z kilkumetrowej półki na ziemię, bo nie trafia do wózka, następnie pracownik lotniska podnosi ją (oczywiście kółka już się roztrzaskały), otwiera, by zabrać Twoje kosztowności (na nic pewnie zda się kłódka, którą najprawdopodobniej otworzy spinką do włosów albo przetnie), później zasuwa zamek (lub nie), wrzuca na przyczepkę i daje znak do odjazdu. Gdy stoisz w kolejce przy swojej bramce albo siedzisz wygodnie w samolocie, wyglądasz przez okno, szukając swojej walizy, by ocenić, czy jest cała i czy kąpielówki nie wyleciały na płytę lotniska. Wszystko źle!

Żeby uspokoić pasażerów i zadać kłam wszystkim domysłom oraz mylnym wyobrażeniom, władze portu lotniczego Amsterdam-Schiphol postanowili pokazać swoim i innym pasażerom, jaki jest los bagażu, gdy tracimy go z oczu. Zamontowali więc kamerkę na wieku jednej z walizek i puścili ją w obieg. Wideo, choć proste, jest dość wciągające. I choć torba nie pędzi jak roller coaster, ogląda się to w lekkiej hipnozie. A teraz przeproś w myślach obsługę lotniska za bezpodstawne oskarżenia.Dodał(a): Paweł Jaśkowski Piątek 11.09.2015