Pobił kobietę w sklepie za to, że zwróciła mu uwagę

Określenie 'szur' już na stałe zostało przypisane zwolennikom teorii spiskowych związanych z koronawirusem. Patrząc na dotychczasowe sytuacje z antymaseczkowcami w roli głównej, można stwierdzić, że raczej nie grzeszą oni inteligencją i mają problemy z agresją. Wzorowy przykład wskazało nagranie z marketu Kaufland w Lesznie. Mężczyzna brutalnie zaatakował kobietę, która zwróciła mu uwagę.
Zrzut ekranu 2021-04-19 o 13.08.21.png

W kolejce do kasy w Kauflandzie w Lesznie doszło do wymiany zdań pomiędzy klientami. Zdarzenie zakończyło się bójką, a raczej atakiem ze strony mężczyzny, który uderzył w twarz stojącą za nim kobietę. Ta najprawdopodobniej zwróciła mu uwagę ze względu na to, że nie posiadał maseczki. 

Cała sytuacja nie trwała dłużej, niż chwilę. Zarówno klienci, jak i personel sklepu, nie zareagowali na uderzenie kobiety. Sprawą obecnie zajmuje się policja. "Znamy personalia tego mężczyzny. W uzgodnieniu z Prokuraturą wszczynamy sprawę z urzędu. Sprawca będzie rozliczony za czyny, których się dopuścił" - poinformował mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik Wielkopolskiej Policji.

Nagranie zszokowało wielu internautów i wywołało prawdziwą burzę w sieci. Na filmie z monitoringu słychać także reakcję pracowników. Okazało się, że sytuacja ich rozbawiła, co nie umknęło komentującym. Niektórzy także twierdzą, że nie powinna ominąć ich kara.Czego może spodziewać się teraz mężczyzna, który uderzył kobietę? Należy spojrzeć na art. 217 kodeksu karnego: "kto atakuje człowieka lub w inny sposób narusza jego nietykalność cielesną, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku". Zapewne zostanie on także ukarany ze względu na sprzeciwianie się obowiązującym restrykcjom i brak maseczki w sklepie. 

Antymaseczkowcy szukają sposobów, by sprzeciwić się panującym obostrzeniom. Problem w tym, że cierpią na tym ludzie funkcjonujący zgodnie z zaleceniami rządzących. Zapewne gdyby szury nie obnosiły się tak ze swoją "oryginalnością", nie musielibyśmy pisać o takich zdarzeniach. 


Dodał(a): Konrad Klimkiewicz / twitter.com Poniedziałek 19.04.2021