Plażowy kamuflaż

W międzyczasie podglądania na plaży dziewczyn zza książki, warto od czasu do czasu zobaczyć co w niej napisano.

Plażowy kamuflaż


A jeśli chcesz w niej wyciąć dziurki na oczy, by podejrzeć sąsiadkę z ręcznika obok, to sugerujemy zrobić to w gazecie. Fabuła książki może na takim wycinaniu faktów ucierpieć - zabójcą okaże się kto inny, a rycerz poślubi...innego rycerza lub też smoka.


SPRZEDAWCA BRONI Hugh Laurie

Plażowy kamuflaż

gat.: śmiech zabija

Thomas Lang, eks—żołnierz, teraz ochroniarz, dostaje nietypowe zlecenie: ma kogoś... zabić. Jako człowiek uczciwy ostrzega swą potencjalną ofiarę i wplątuje się w aferę na tzw. wysokim szczeblu. Próbując połapać się, kto jest kim w tłumie szpiegów, agentów i terrorystów, przeżywa przygody dramatyczne oraz... śmieszne. Śmieszne, bo autor książki na codzień jest aktorem komediowym i cierpi na zboczenie zawodowe każące śmiać się do łez z najpoważniejszych rzeczy.

WOJNA U–BOOTÓW
Bernard Edwards
Plażowy kamuflaż
gat.: mokra randka
O zmaganiach aliantów z hitlerowskimi okrętami podwodnymi napisano wiele, ale zwykle są to nudne zestawienia: zatopiono tyle a tyle z konwoju takiego a takiego. Tymczasem za suchymi faktami kryją się pasjonujące często historie. Zabójcze polowania, dramatyczne zmagania o przetrwanie załóg zatopionych statków. Właśnie z takiej perspektywy pokazuje wojnę morską ta książka. Kilkanaście epizodów, które uzmysławiają czytelnikowi, jak to było naprawdę.


LUCYFER: DIABEŁ NA PROGU Mike Carey

Plażowy kamuflaż
gat.: diabelska alternatywa
Znudzili ci się szlachetni bohaterowie komiksów? Poznaj najbardziej zepsutego z całej stawki. To Lucyfer, najpiękniejszy z upadłych aniołów. W komiksie Mike’a Careya książę ciemności porzucił piekło. Woli bardziej grzeszne miejsca, takie jak Los Angeles. Tutaj mieszka, prowadzi luksusowy klub nocny i dobrze się bawi w świecie pięknych kobiet i drogich alkoholi. Życie demona pięknego jak Brad Pitt płynie spokojnie do dnia, w którym staje przed nim wysłannik Boga. Ma dla Lucyfera iście szatańską propozycję. Co może być warte przyznania demonowi prawa powrotu do nieba? Po 158 stronach pełnych akcji odpowiedź stanie się dla ciebie jasna.

KAPŁAN Krzysztof Kotowski
Plażowy kamuflaż
gat.: nasi tu byli
Świat XXI wieku to globalna wioska. Nikogo nad Wisłą nie powinni więc dziwić włoscy porywacze, japońskie morderczynie, tajne bractwa z mrocznymi zamiarami ani tajemniczy kapłan mogący pokrzyżować ich niecne zamiary. Intryga zawiązuje się w psychiatrycznym szpitalu, gdzie pacjent paranoik zabija mieczem trzech nieproszonych gości. Potem akcja tylko nabiera tempa. Ta książka przerazi cię bardziej niż groźba zakręcenia kurka gazowego przez Rosjan.

DROBNY KŁOPOT Mark Haddon
Plażowy kamuflaż

gat.: los człowieka
Wszystko ci się w życiu układa? George’owi Hallowi też, aż do chwili, gdy dobiegając sześćdziesiątki, zauważa na swoim udzie zmianę skórną. Uznaje to niemal za wyrok śmierci, ale to dopiero początek jego kłopotów. Okazuje się, że żona go zdradza, córka kocha się w prostaku, a syn jest gejem. Hall, mężczyzna wyznający tradycyjne wartości, ma kłopot, by to wszystko zaakceptować. Pomyśl o rodzicach, zanim sam przyprowadzisz do rodzinnego domu narzeczonego...


Dodał(a): ckm Środa 20.07.2011