Playboy na Euro!

Zapewne wszyscy życzymy sobie, żeby na zbliżającym się Euro były takie mecze naszej kadry, które przejdą do historii. Nie możecie się już na to doczekać?
PLAYBOY_p617.jpg
Aby to czekanie uprzyjemnić, redakcja PLAYBOYA stworzyła dla Was wyjątkowe wydanie specjalne. "PLAYBOY PIŁKARSKIE WYWIADY" to zbiór zarówno najnowszych rozmów,
jak ta z Arkiem Milikiem oraz teksty sprzed lat…

FRAGMENT WYWIADU Z ROBERTEM LEWANDOWSKIM


Mógł być siatkarzem, ale zabrakło wzrostu. Mógł być biegaczem, ale za bardzo się stresował. Został piłkarzem.

PLAYBOY: Jak wyglądało twoje pierwsze boisko?
ROBERT LEWANDOWSKI: To właściwe było podwórko przed moim domem w Lesznie. Drzewa były słupkami. Poprzeczek brak. Jak piłka poleciała nad ogrodzeniem to wiadomo, że gola nie było. Jak uderzyła w siatkę, to bramka. Graliśmy tam z sąsiadem całymi dniami aż do zmroku.

PLAYBOY: I nie chciałeś być, jak mama, siatkarzem?
ROBERT LEWANDOWSKI: Miałem predyspozycje, ale nie miałem wzrostu. Przy 185 cm mogłem co najwyżej grać na pozycji libero. Dobrze radziłem sobie też w kosza i piłkę ręczną. Dzięki ojcu trenowałem również judo. Tata był kiedyś zawodnikiem, a potem pierwszym trenerem Pawła Nastuli(...)

PLAYBOY: A nie biegi?

ROBERT LEWANDOWSKI: Nie, choć od pierwszej klasy podstawówki do trzeciej klasy gimnazjum wygrywałem wszystko, co można było wygrać. (…) po pewnym czasie wyszło, że tak naprawdę nie mam talentu do biegania.

PLAYBOY: Miałeś za to talent do uprowadzania samochodów rodziców.
ROBERT LEWANDOWSKI: To fakt. Zanim zrobiłem prawo jazdy, trochę kilometrów już nabiłem. Na początku jeździłem Fordem Sierrą z dwiema poduszkami pod tyłkiem, by w ogóle coś widzieć Myślę, że rodzice udawali, że o tym nie wiedzą (…).

Dalszą część wywiadu znajdziecie w najnowszym numerze specjalnym "PLAYBOY WYWIADY PIŁKARSKIE"

CAŁY SKŁAD SPECJALNEGO NUMERU PIŁKARSKIEGO PLAYBOYA:
ROBERT LEWANDOWSKI, ARKADIUSZ MILIK, MACIEJ I WOJCIECH SZCZĘŚNI
ARTUR BORUC, ŁUKASZ PODOLSKI, JACEK GMOCH, ZBIGNIEW BONIEK, KUBA BŁASZCZYKOWSKI EUZEBIUSZ, MICHAŁ ŻEWŁAKOW, MACIEJ ŻURAWSKI, TOMASZ FRANKOWSKI, ŁUKASZ PISZCZEK, JERZY DUDEK, EUZEBIUSZ SMOLAREKDodał(a): Roman Mocarz Poniedziałek 16.05.2016