Piwo o smaku burgera

Wielki stek czy burger z piwnym posmakiem nie jest niczym nadzwyczajnym. No ale już sytuacja odwrotna, czyli piwo, które smakuje jak burger, to chyba najlepsze, co w ostatnim czasie wymyśliła ludzkość.
iStock_90859573_SMALL.jpg

Czy istnieje posiłek bardziej męski od wielkiego, tłustego burgera z toną sera, bekonem, ostrymi papryczkami i górą frytek, popitego wielkim kuflem porządnie schłodzonego piwa? No, może tylko samodzielnie upolowany świniak, nadziany na rożen i upieczony na ognisku w środku lasu. Zakładam jednak, że jesteśmy ludźmi (w miarę) cywilizowanymi  i jedzenie widelcem i nożem w knajpie nie jest nam obce. Dlatego też pozostańmy przy tym burgerze.

Pozostańmy przy nim tym bardziej, że burger zyskał właśnie zupełnie nowe oblicze i jego soczysty, tłusty i mięsny smak został wtłoczony do butelek z ukochanym męskim napojem, czyli piwem. Tak, zimne pieniste o smaku burgera to spełnienie mokrych snów każdego faceta, snów nie do końca uświadomionych, bowiem kto w ogóle odważyłby się nawet pomyśleć o tak wspaniałym combo?

https _blueprint-api-production.s3.amazonaws.com_uploads_card_image_218055_Grilled_Pineapple_Ale_3.jpg

Tymczasem takie właśnie piwo zadebiutuje na amerykańskim Great American Beer Festival, który odbędzie się na początku października 2016. Ów burgerowy trunek stworzony został przez restaurację Red Robin’s oraz belgijski browar New Belgium Brewing Company, a jego wyjątkowy i niepowtarzalny smak burgera został zaś uzyskany przez połączenie melasy, ananasa i słodu z wędzonych jabłek, który ma za zadanie zapewnić piwu „mięsność” i smak umami.

Burgerowe piwo raczej nie będzie dostępne w Polsce, gdybyście jednak mieli ochotę go spróbować, to od czego jest internet? My już zaczynamy pisać listy do św. Mikołaja, żeby pod choinkę zamówił nam na eBayu takie piwko.
Dodał(a): Tomek Makowski/ fot. iStock, New Belgium Brewing Company Wtorek 27.09.2016