Piwo non stop

Jak przeżyć cały dzień pijąc piwo? To nie problem. Piwo jest zdrowe, zawiera przeciwutleniacze, witaminy, działa uspokajająco. Jednak to `lekarstwo` również możesz przedawkować
piwo.jpg


Są wakacje, więc możesz podjąć się nie lada wyczynu, a mianowicie pobierać przez cały dzień i całą noc jedynie browary. Zobacz jaki ustaliliśmy grafik dla prawdziwych fascynatów trunku z pianką.

Godzina 08:00
PORANEK
Zacznij od piwa białego (blanche), To napój orzeźwiający, otrzymywany w wyniku fermentacji górnej. Zawartość alkoholu waha się między 4 a 5 proc.

Godzina 11:00
PRZED OBIADEM
Idealna pora na pilsa. To piwo jasne dolnej fermentacji o intensywnej goryczce chmielowej, które świetnie zaostrzy apetyt.

Godzina 13:00
DO OBIADU  
Smak mięs doskonale podkreśli piwo pszeniczne. Co więcej, piwo to często daje uczucie „pełnego żołądka”, co sprawi, iż nie przejesz się obiadem...


Godzina 15:00
NA DESER

Ciemne i gęste strouty o słodko-alkoholowym smaku oraz przypalonym kawowym zapachu idealnie nadają się zamiast tradycyjnego deseru.

Godzina 16:00
PÓŹNYM POPOŁUDNIEM

To pora zdecydowanie na lekkie aromatyzowane piwa, które pomogą trawić i, dzięki łagodnym aromatom, wprawią cię w leniwy nastrój.

Godzina 20:00
PO KOLACJI

Specjaliści twierdzą , iż o tej porze powinieneś raczyć się piwami mocnymi, o większej zawartości alkoholu (czyli od 7 do nawet 12 proc.).

Godzina 22:00
NOCĄ

Dla rozrywki możesz sięgnąć po piwa specyficzne, czyli np. piwo z wiśnią, z wodą morską, z kolendrą czy takie z dodatkiem mączki kasztanowej.


PIWNE ZAKĄSKI
Gdybyś jednak zgłodniał albo poczuł się słabo, polecamy przekąsić między jednym kuflem, a drugim te oto smakołyki.

Suszona wołowina - mocny, zdecydowany smak. Do piw typu strout.

Solone orzeszki - barowa klasyka, pasuje do jasnych pełnych lagerów.

Papryka z kozim serem - idealne do piw gatunku ale.

Wędzone rybki - przysmak ze Wschodu. Do koźlaków (bock).

Krążki cebulowe - polecane do jasnych mocnych lagerów.

Dodał(a): Józef Warmiński Środa 22.08.2012